Neaizmirstami brīži, kas pavadīti saulē

UV KAMERA

NEREDZAMAIS KĻŪST REDZAMS KOPĀ AR NIVEA SUN

Mums patīk sajust saules pieskārienu uz ādas. Taču UV stari atstāj aiz sevis pēdas. Pirmo reizi vēsturē neredzamais kļūst redzams, pateicoties NIVEA SUN sadarbībai ar mākslinieku Tomasu Leveritu. Ar UV kameru mēs varam jums parādīt, kā saule skatītos uz jūsu ādu. Tā tiešā veidā ataino UV starus uz mūsu ādas, kā arī to, kāda milzīga ietekme ir saules aizsarglīdzekļiem. Tāpēc aizsargājiet sevi! Un aizsargājiet savus mīļos!

CITS SKATS UZ SAULI

Pateicoties NIVEA SUN, pirmo reizi vēsturē mēs varam ieraudzīt, kā UV stari ietekmē mūsu ādu un kā saules aizsarglīdzekļi aizsargā mūsu ādu.

ŠTAI KAIP SAULĖS UV SPINDULIAI TAMPA MATOMAIS

Pažvelkite į vaizdo įrašo „NIVEA SUN padaro nematomus matomais“ užkulisius. NIVEA SUN komanda ir menininkas Thomas Leveritt su Jumis pasidalys mintimis apie projektą ir daugiau papasakos apie žavingų vaizdų kilmę.


KO SAKA EKSPERTI

Noskaidrojiet, kurš saules aizsarglīdzeklis ir jums piemērotākais!

INTERVIJA AR DR. FRANKU ŠVANKI (FRANK SCHWANKE) UN RALFU HĀGENSU (RALF HAGENS) NO PĒTNIECĪBAS UN IZSTRĀDES KOMANDAS UZŅĒMUMĀ „BEIERSDORF”

Viņi ir NIVEA SUN saules aizsarglīdzekļu eksperti: Dr. Franks Švanke un Ralfs Hāgens stāsta par vienreizējo sadarbību ar Tomasu Leveritu un ļauj mums ieskatīties, kā norit populāro NIVEA SUN saules aizsarglīdzekļu izstrāde.

Kā jūs uzzinājāt par tomasa leverita pirmo video? Kas jūsos pamodināja interesi par šo viņa mākslas projektu?

Mēs uzzinājām par šo video neilgi pēc tam, kad viņš to bija publicējis YouTube. Mūs uzreiz aizrāva tā vizuālais dizains un emocionālā puse.

Kā jūs sazinājāties ar tomasu?

Vispirms viens mūsu pētniecības un izstrādes nodaļas darbinieks nosūtīja Tomasam e-pastu. Mēs vēlējāmies sazināties ar viņu, lai uzzinātu, kādu tehnoloģiju viņš izmanto savā video. Pēc šīs sākotnējās sazināšanās mūsu NIVEA SUN komanda vienkārši piezvanīja viņam, lai pārspriestu kopīga projekta iespējas.

 Jūs jau zinājāt par uv videogrāfijas metodi. Kādiem mērķiem šo tehnoloģiju lieto uzņēmums „beiersdorf”?

Mēs jau bijām izmantojuši šo metodi UV staru izraisītas pigmentācijas vizualizēšanai.

Kā darbojas uv videogrāfija? Kāpēc mēs ar parastu attēlu palīdzību nevaram redzēto to, ko redzam uv attēlos?
Ar šāda veida videogrāfijas palīdzību ir iespējams vizualizēt saules apgaismojuma ultravioletos starus, kuri nav redzami. Turklāt tā spēj attēlot arī UV starojuma mijiedarbību ar ādu. Normālā situācijā šo optiskā spektra daļu ar parastajām kamerām nav iespējams uztvert.  Lai attēlotu tikai ultravioleto gaismu, ir nepieciešama pārveidota kamera un vairāki filtri. Šo kameru var lietot parastā vasaras dienā ārā vai slēgtās telpās, izmantojot īpašu UV apgaismojumu.

Ko var saskatīt uv attēlos?
UV videogrāfija izceļ ādas pigmentāciju. Ja salīdzina ar normālu apgaismojumu, gaišāka āda izskatās ļoti bāla, savukārt tumšāka āda – vēl tumšāka. Nevienmērīga, plankumaina pigmentācija liecina par UV staru izraisītiem ādas bojājumiem, un tā var tikt novērota visās ādas vietās, kuras regulāri apspīd UV stari, piemēram, uz sejas vai rokām.

Kāpēc uv attēlos saules aizsargkrēms izskatās melns? Kāpēc dažI saules aizsargkrēmi neizskatās melni šajos attēlos?
Lielākā daļa saules aizsarglīdzekļu absorbē UV apgaismojumu, pateicoties ķīmiskiem UV staru filtriem, kuri absorbē UV apgaismojumu. Tieši tāpēc UV filtri UV videogrāfijā izskatās tumši. Savukārt fizikālie UV filtri darbojas citā veidā. Šie filtri atstaro UV gaismu līdzīgi kā spogulis. Āda, uz kuras ir uzziests fizikāls UV filtrs, tāpēc izskatās gaišāka par ādu bez aizsarglīdzekļa. Jūsu āda var izskatīties arī gluži balta.

Kā darbojas saules aizsargkrēms? Kāpēc ir svarīgi uzklāt saules aizsargkrēmu?
Saules aizsargkrēms aizsargā ādu pret UV stariem. Organiskie UV filtri absorbē noteikta viļņu garuma fotonus un pārvērš šo enerģiju infrasarkanajos staros. Fizikālie filtri izkliedē, atstaro un absorbē UV starus. Mēs esam apvienojuši vairākus UV filtrus ar dažādiem maksimālās absorbcijas līmeņiem, lai spētu nodrošināt vislabāko aizsardzību pret dažādiem potenciāli bīstamiem optiskā spektra stariem ar jebkādu viļņu garumu, UV staru diapazonā.

Kā tiek izstrādāti kosmētiskie līdzekļI ar spf?

Saules aizsarglīdzekļiem, kuri nodrošina aizsardzību pret UV stariem, ir ļoti sarežģīta ķīmiskā formula. Turklāt tiem ir jāsatur daudzveidīgi UVA un UVB staru filtri, lai to piedāvātā aizsardzība būtu pilnvērtīga. No otras puses, tiem ir jāatbilst arī patērētāju prasībām – ādai ir jābūt veselīgai un maigai un jāizskatās pievilcīgi. Lai panāktu šos atšķirīgos mērķus un izstrādātu tādus kosmētiskos līdzekļus, kuri pilda savu uzdevumu un arī sajūtu ziņā ir patīkami, ir nepieciešamas speciālās zināšanas ķīmisko formulu izstrādē. Piemēram, NIVEA SUN sērijas mitrinošie saules aizsargspreji satur ļoti daudzus UV filtrus, kā arī efektīvas mitrinošās sastāvdaļas. Savukārt citi līdzekļi satur vienīgi šķidros UV filtrus, eļļas un papildus vēl sensorās sastāvdaļas. Šiem līdzekļiem ir elastīgāka struktūra, bet tie arī nodrošina tūlītēju un ļoti efektīvu aizsardzību.

Kas līdz šim ir bijis jūsu lielākais izaicinājums saules aizsarglīdzekļu izstrādes jomā? 

Pirmajiem saules aizsarglīdzekļiem saules aizsargfaktors SPF bija 2 līdz, maksimums, 6 punkti. Mūsdienās vairums cilvēku lieto saules aizsarglīdzekli ar SPF 30, savukārt saules aizsarglīdzekļi ar SPF 50 un 50+ ir visstraujāk augošais tirgus segments. Pirmie saules aizsarglīdzekļi saturēja vienīgi UVB filtrus. Tie nesaturēja nevienu UVA filtru. Tagad jebkura saules aizsarglīdzekļa UVA aizsargfaktoram ir jābūt vismaz trešajai daļai no kopējā SPF aizsargfaktora. Diezgan būtiski ir mainījusies arī saules aizsargkrēma tekstūra. Pirmajiem saules aizsarglīdzekļiem bija ļoti bagātīga, bieza un pienam līdzīga konsistence. Tāpēc tos bija grūti uzklāt, un tie ļoti lēni uzsūcās ādā. Modernajiem līdzekļiem, piemēram, NIVEA SUN sērijas mitrinošajiem saules aizsargkrēmiem, ir elastīga tekstūra, tie rada patīkamu sajūtu uz ādas un nepadara to taukainu.

 Kurš saules aizsarglīdzeklis, pēc jūsu domām, ir visnovatoriskākais?

„Beiersdorf” jau savas darbības agrīnajos gados izgudroja metodi, kā nodrošināt līdzsvarotu UVA un UVB aizsardzību. Ar šo UVA/UVB filtra sistēmu uzņēmums „Beiersdorf” veidoja pamatu šodien oficiāli ieteiktajai COLIPA jeb Eiropas Kosmētikas un parfimērijas asociācijas metodei, kas aizvien vairāk nostiprinās kā globāls standarts. Vēl viens svarīgs stūrakmens bija mūsu lietotājiem īpaši draudzīgo spreju un ultravieglo losjonu izstrāde; pateicoties tiem, klientam ir vieglāk, patīkamāk un ērtāk lietot saules aizsarglīdzekļus. Viens no „Beiersdorf” pionierizgudrojumiem ir saules aizsarglosjons NIVEA SUN Protect & Bronze, kas nodrošina efektīvu aizsardzību un arī stimulē ādas dabīgā melanīna ražošanu, lai iedegums būtu dabīgs un ilgstošs.

 Kādā virzienā, pēc jūsu domām, turpmāk tiks attīstīti saules aizsarglīdzekļI? Kā jūs plānojat uzlabot jau pieejamos saules aizsarglīdzekļus?

Skaidri ir redzama tendence vēl vairāk paaugstināt saules aizsargfaktoru. Šīs tendences pamatā ir tas, ka cilvēki aizvien vairāk apzinās saules nodarīto kaitējumu ādai. Inovācijas saules aizsarglīdzekļu jomā pirmkārt un galvenokārt ir saistītas ar to tekstūru, to radīto sajūtu uz ādas un to lietošanas veidu. Ja saules aizsarglīdzekļiem ir elastīga struktūra, tad tos ir ļoti ērti uzklāt. Piemēram, atsvaidzinošajam saules aizsargsprejam NIVEA SUN Protect & Refresh Sun Spray ir arī patīkams atsvaidzinošs efekts. Papildus mēs turpinām darbu pie īpaši ilgdarbīgajiem un ūdensizturīgajiem saules aizsarglīdzekļiem bērniem, lai vēl vairāk uzlabotu minētās īpašības. Mēs vēlētos, lai vecākiem vairs nebūtu jāsatraucas par to, vai viņu bērni ir aizsargāti pret saules iedarbību, nepārtraukti peldoties un tikpat bieži izejot ārā no ūdens. Vēl viena joma, kur ir iespējamas inovācijas, ir tādu sastāvdaļu izmantošana, kas veicina dabīgo iedegšanas procesu. Daudziem cilvēkiem bieži nākas izdarīt apgrūtinošu izvēli starp vēlmi tikt aizsargātiem pret saules iedarbību un tai pašā laikā vēlmi iegūt dabīgu iedegumu. Tieši tāpēc tika izstrādāti NIVEA SUN sērijas Protect & Bronze saules aizsarglīdzekļi. Šie līdzekļi satur aktīvo sastāvdaļu, kas veicina ādas dabīgā „sauļošanās līdzekļa” melanīna veidošanos.

Atrodiet savu saules aizsarglīdzekli!

Lai saulē pavadītie mirkļi būtu patiešām neaizmirstami, jums noteikti ir nepieciešama viena lieta – garantēta aizsardzība pret UV stariem un saules apdegumiem. Uzticieties ražotājam, kas plūcis uzvaras laurus testos, un ar mūsu konsultanta palīdzību noskaidrojiet, kurš saules aizsarglīdzeklis jums un jūsu mīļajiem ir vispiemērotākais!


BIEŽI UZDOTI JAUTĀJUMI

VAI JUMS IR JAUTĀJUMI? ATBILDES ATRADĪSIET ŠEIT

Kas ir reklāmas kampaņas „kā neredzamais kļūst redzams kopā ar nivea sun” pamatā?
Šo reklāmas kampaņu ierosināja NIVEA SUN kopā ar mākslinieku Tomasu Leveritu (Thomas Leveritt), un tās mērķis bija informēt cilvēkus par saules nodarīto kaitējumu ādai, izmantojot UV videogrāfijas palīdzību. Šajā video ir redzams, kā saules aizsarglīdzekļi absorbē UV starus, un āda izskatās tumšāka. Mēs ceram, ka ar šīs reklāmas kampaņas palīdzību mēs varēsim izglītot cilvēkus par to, kas notiek, ja āda tiek pakļauta UV staru iedarbībai bez aizsarglīdzekļu lietošanas. Mūsu mērķis ir veicināt atbildīgu saules aizsarglīdzekļu lietošanu.

Kāpēc  nivea jūtas atbildīga par cilvēku izglītošanu uv staru kaitīguma jomā?
Vairāk nekā 55 gadus NIVEA ir iestājusies par efektīvu aizsardzību pret sauli, un mūsu zīmols šajā jomā ir vadošais pasaulē. Esot pasaules tirgus līderis, mēs šim ādas aizsardzības tematam pievēršamies vērīgāk nekā visi pārējie. Diemžēl pasaulē joprojām ir daudz cilvēku, kuru āda, viņiem atrodoties saulē, netiek pienācīgi aizsargāta pret UV staru iedarbību. Mūsu pētījumu rezultāti parāda, ka viens no galvenajiem iemesliem ir cilvēku neinformētība par UV staru ietekmi uz ādu un par to, kā darbojas saules aizsarglīdzekļi. Ar šīs reklāmas kampaņas starpniecību mēs vēlamies uzlabot zināšanas par nepieciešamību lietot saules aizsarglīdzekļus, lai cilvēki bez bažām varētu izbaudīt ikvienu saulē pavadīto mirkli.

Kāds ir šīs reklāmas kampaņas galvenais mērķis?
Ar šīs reklāmas kampaņas palīdzību mēs vēlamies parādīt saules aizsarglīdzekļu lietotājiem, ka viņi rīkojas pareizi. Bet arī tiem daudzajiem cilvēkiem, kas tos nelieto, mēs gribētu parādīt, cik svarīgi ir sevi aizsargāt pret UV staru iedarbību. Izmantojot UV kameru, mēs nofilmējām vairākus cilvēkus, lai parādītu, kāda ir saules ietekme uz ādu un kā saules aizsarglīdzekļi to aizsargā. Papildus tehniskajam nodrošinājumam mēs esam uzņēmuši arī cilvēku reakciju brīžos, kad viņi uzzina par šo ietekmi. Video uzņemto cilvēku patiesajām un nesamākslotajām reakcijām ir svarīgākā nozīme šajā reklāmas kampaņā. Šīs reakcijas pārliecinās citus cilvēkus par to, ka ādu nepieciešams aizsargāt pret sauli.

Vai tad nivea pētnieki jau nebija izmantojušI līdzīgas metodes, lai attēlotu uv staru negatīvo ietekmi? Vai viņI nebūtu varējušI rīkot līdzīgu reklāmas kampaņu bez leverita palīdzības?

Protams, šī metode jau bija mums pazīstama. Bet mēs jau no paša sākuma sekojām līdzi Tomasa daiļradei, un mūs tā aizrāva. Tomass Leverits vienreizēji izmanto UV kameras saskarsmē ar cilvēkiem. Viņam ir iespēja gan praktiskā, gan emocionālā veidā parādīt, kā UV stari ietekmē ādu un kā saules aizsarglīdzekļi var mazināt to radītās sekas. Bet vissvarīgākais ir tas, ka viņam izdodas izvilināt un iemūžināt ļoti patiesas un neviltotas reakcijas. Turklāt viņš aktīvi darbojas sociālo tīklu vidē, un cilvēki novērtē viņa darbu. Viņa veidoto videoklipu „Kā saule skatītos uz jūsu ādu” (How the sun sees you), kuru viņš vienkārši augšupielādēja YouTube, viena mēneša laikā bija noskatījušies 14 miljoni cilvēku. Tādējādi viņu un viņa vēstījumu jau pazīst ļoti liela auditorijas daļa.

Kā sākās šī sadarbība?

2014. gada augustā Tomass Leverits YouTube publicēja savu video „Kā saule skatītos uz jūsu ādu”. Viņš izmantoja fantastisku paņēmienu, lai parādītu, kāda ir UV staru ietekme uz ādu un kā var sevi aizsargāt ar saules aizsarglīdzekļiem. Neilgi pēc tam, kad Tomass bija publicējis savu video, mēs sazinājāmies ar viņu un jau drīz sapratām, ka mūsu uzskati ir ļoti līdzīgi. Pēc tam mēs vienojāmies turpmāk izmantot un izstrādāt šo metodi kopā. Tomass ir šīs metodes izgudrotājs. Mums šķiet, ka cilvēku patiesās un neviltotās reakcijas uz saviem attēliem pārliecinās aizvien vairāk cilvēku, ka viņiem ir jāaizsargā sava āda pret saules stariem.

Kā darbojas uv kamera?
Ar šīs kameras palīdzību mēs varam redzēt saules UV starojumu, kas ir neredzams. Turklāt tā spēj attēlot arī UV starojuma mijiedarbību ar ādu. Normālā situācijā šo optiskā spektra daļu ar parastajām kamerām nav iespējams uztvert. Lai attēlotu tikai ultravioleto gaismu, ir nepieciešama pārveidota kamera un vairāki filtri. Šo kameru var lietot parastā vasaras dienā ārā vai slēgtās telpās, izmantojot īpašu UV apgaismojumu.

Kādam nolūkam parasti izmanto uv kameras?
Jaunu saules aizsarglīdzekļu izstrādes jomā „Beiersdorf” jau sen paļaujas uz šo metodi, ar kuras palīdzību var vizuāli attēlot UV staru radītos pigmentācijas plankumus uz ādas.

Vai šādus attēlus var uzņemt arī ar viedtālruņa kameru vai digitālo kameru?

Nē. UV kamerām ir īpašs filtrs, ar kura palīdzību var fiksēt tieši UV starojumu. Viedtālruņu kamerām un kompaktajām digitālajām kamerām ir līdzīgs filtrs, ar kuru tiek aizturēti šie stari.

Ko tiešI var redzēt šajos attēlos?
UV videogrāfija izceļ ādas pigmentāciju. Ja salīdzina ar normālu apgaismojumu, gaišāka āda izskatās ļoti bāla, savukārt tumšāka āda – vēl tumšāka. Nevienmērīga, plankumaina pigmentācija liecina par UV staru izraisītiem ādas bojājumiem, un tā var tikt novērota visās ādas vietās, kuras regulāri apspīd UV stari, piemēram, uz sejas vai rokām.

Vai cilvēkiem, kuriem ir daudz vasaras raibumu un pigmentācijas plankumu, vajadzētu satraukties?
Plankumi uz ādas liecina par to, ka āda iepriekš ir tikusi pakļauta pārāk intensīviem UV stariem. Zīdaiņiem un maziem bērniem šajos UV attēlos parasti ir vienmērīga ādas krāsa. Savukārt pusaudžu sejās jau ir redzamas lielas krāsas nevienmērības. Šie plankumiņi, kas atgādina vasaras raibumus, turpmākajā dzīvē kļūst izteiktāk redzami.

Kas ir tomass leverits?
Tomas Leverits piedzima Skotijā, izauga Teksasā un apmeklēja internātskolu Anglijā. Ieguvis divas kvalifikācijas Kembridžā, viņš saņēma armijas stipendiju no kavalērijas pulka „5th Royal Inniskilling Dragoon Guards” un Karalienes Mātes advokatūras stipendiju mācību iestādē „Honourable Society of the Middle Temple”. Viņa pieredze, darbojoties palīdzības dienestā Bosnijas kara laikā, lika viņam pievērsties mākslinieka profesijai. Galvenokārt viņš darbojās kā gleznotājs, un Londonas Karaliskā portretistu apvienība viņam piešķīra Kerolu fonda balvu par labāko portretu. Fakts, ka Apvienotajā Karalistē tika nodibināts uzņēmums, kas importēja Bosnijas alu „Sarajevsko Pivo”, iedvesmoja viņu uzrakstīt grāmatu ar nosaukumu „Kāds ir mīlestības un naudas apmaiņas kurss?” (The Exchange-Rate Between Love and Money), par kuru viņš ieguva Somerseta Moema balvu literatūrā. Viņš ir strādājis arī kā scenārists, vizuālo efektu koordinators un tagad arī kā režisors.

Vai tiešām ir bīstami, ja āda tiek pakļauta uv staru ietekmei bez saules aizsarglīdzekļiem?
Saule ir svarīgākais cilvēces resurss. Saules gaisma sasniedz organismu caur sensorajām šūnām, kas atrodamas acīs un uz ādas. Tur tā stimulē imūnsistēmu un palīdz mums cīnīties pret infekcijām. Turklāt tā uzlabo mūsu pašsajūtu, stiprina elpošanas sistēmu, asinsriti, kā arī vielmaiņu. Bez saules mūsu organisms nespētu saražot tik svarīgo D vitamīnu. Turklāt saule īpaši labvēlīgi ietekmē mūsu psihi. Taču, kā mēs visi labi zinām, gandrīz ikvienai labai lietai ir arī mīnusi. UVB stari ar īsu viļņu garumu ne tikai izraisa melanīna veidošanos, kuram varam pateikties par labu iedegumu, bet arī rada saules apdegumus un DNS bojājumus. UVA stariem ir maza nozīme saules apdegumu izraisīšanā, bet tie var radīt alerģiju pret sauli un noturīgus saistaudu bojājumus, kas var izraisīt priekšlaicīgu novecošanos.

Kā izvēlēties sev piemērotu saules aizsarglīdzekli?
Lai izvēlētos atbilstošu saules aizsargfaktoru SPF, vispirms ir jāņem vērā jūsu ādas tips, sezona, kā arī reģions. Turklāt ir jāpievērš uzmanība tam, lai šim līdzeklim būtu pietiekama aizsardzība pret UVA, lai tas būtu ūdensizturīgs un nodrošinātu tūlītēju aizsardzību. Pēc tam jums jāizvēlas aizsarglīdzekļa uzklāšanas veids (piemēram, sprejs vai losjons), kā arī tā sensorās īpašības (piemēram, mitrinošs, atsvaidzinošs vai iedegumu veicinošs).

Kādas ir lielākās kļūdas, kuras var pieļaut, lietojot saules aizsarglīdzekļus?
„Uzklājot saules aizsargkrēmu, ir jāņem vērā pieci galvenie principi:
1. Saules aizsargkrēms jālieto pietiekamā daudzumā. Pieaugušajiem ieteicams lietot aptuveni divas ēdamkarotes krēma (~ 36 ml). Lietojot mazāk krēma, arī aizsardzības pret sauli stipri krītas. 
2. Neaizmirstiet atkārtoti uzklāt krēmu vismaz ik pēc divām stundām, lai tam būtu pilnvērtīgs aizsargājošs efekts. 
3. Visrūpīgāk aizsargājiet tās vietas, kuras saule ietekmē visvairāk. Tas īpaši attiecas uz degunu, pleciem, ausīm, kaklu un galvu – šīs ķermeņa daļas ir īpaši uzņēmīgas pret UV stariem, un tāpēc tās būtu aizsargājamas ar pēc iespējas augstāku saules SPF aizsargfaktoru.
4. Neuzturieties tiešos saules staros pēc pulksten divpadsmitiem dienā, bet gan mēģiniet atrasties ēnā. Šajā diennakts laikā UV stari ir tik spēcīgi, ka ādas dabīgā aizsargspēja nespēj ar tiem tikt galā.
5. Neizvēlieties līdzekli ar zemāku SPF tikai tāpēc, lai iegūtu spēcīgāku iedegumu. Jūs iesauļosieties, pat ja jūs lietosiet saules aizsargkrēmu ar augstu SPF, jo jūsu ādu sasniegs pietiekams saules staru daudzums.”

Kādi ir svarīgākie noteikumi, lai varētu sauļoties? Cik daudz krēma man ir jāuzklāj, lai panāktu pēc iespējas labāku aizsardzību pret saules stariem?

„Ir ļoti svarīgi, lai jūs saules ietekmi nenovērtētu par zemu. UV stari rada lielu enerģijas daudzumu. Ja aizsardzība pret sauli nav pietiekama, āda var ātrāk novecoties un var rasties alerģija pret sauli. Tomēr saulei neapšaubāmi ir pozitīva ietekme uz cilvēka garastāvokli un imūnsistēmu, jo sevišķi pēc īsajām un aukstajām ziemas dienām. Ja vēlaties baudīt sauli, pārliecinieties, ka esat pietiekami aizsargāts(-a). Izvēlieties atbilstošu saules aizsargfaktoru, lietojiet pietiekamu daudzumu saules aizsargkrēma (pieaugušam cilvēkam – aptuveni 36 ml) un ik pēc divām stundām atkārtoti uzklājiet krēmu.”

Kas aizsargā pret saules iedarbību labāk un efektīvāk – pieniņš, losjons vai sprejs?
Šodien mēs varam izvēlēties saules aizsarglīdzekli no plaša piedāvājumu klāsta, un visiem šiem līdzekļiem ir atšķirīgas sensorās īpašības, kā arī uzklāšanas veids. Lai varētu garantēt, ka aizsardzības līmenis ir atbilstošs, jums būtu jāievēro šādi priekšnosacījumi: pietiekams SPF līmenis, pareizais daudzums un atkārtota uzklāšana. Nav svarīgi, vai tas ir krēms, sprejs vai gēls, – jums vienmēr jāizvēlas tas līdzeklis, kurš jums patīk vislabāk.

Kādas ir atšķirības starp tirdzniecībā pieejamajiem saules aizsargkrēmiem?
NIVEA saules aizsarglosjonam ar SPF 30 un NIVEA sejas krēmam ar SPF 30 ir vienāds saules aizsargfaktors, jo SPF noteikšanas procedūra ir standartizēta, un visiem līdzekļiem tā ir vienāda. Tomēr šiem līdzekļiem var atšķirties ūdensizturība, sensorās īpašības un mitrināšanas līmenis.

Kāda ir nivea vispārējā darba procedūra, lai izstrādātu jaunus kosmētiskos līdzekļus ar saules aizsargfaktoru?
Saules aizsarglīdzekļiem, kuri nodrošina aizsardzību pret UV stariem, ir ļoti sarežģīta ķīmiskā formula. Turklāt tiem ir jāsatur daudzveidīgi UVA un UVB staru filtri, lai to piedāvātā aizsardzība būtu pilnvērtīga. No otras puses, tiem ir jāatbilst arī patērētāju prasībām – ādai ir jābūt veselīgai un maigai un jāizskatās pievilcīgi. Lai panāktu šos atšķirīgos mērķus un izstrādātu tādus kosmētiskos līdzekļus, kuri ne tikai pilda savu uzdevumu, bet arī sajūtu ziņā ir patīkami, ir nepieciešamas speciālās zināšanas ķīmisko formulu izstrādē. Piemēram, NIVEA SUN sērijas mitrinošais saules aizsargsprejs satur ļoti daudzus UV filtrus, kā arī efektīvas mitrinošās sastāvdaļas. Savukārt citiem līdzekļiem ir pievienoti šķidrie UV filtri, eļļas, kas viegli klājas uz ādas, un sensorās palīgvielas. Tāpēc šiem līdzekļiem ir elastīgāka struktūra, bet arī tie nodrošina tūlītēju un ļoti efektīvu aizsardzību.

Kas ir nivea lielākais jaunievedums?

„Beiersdorf” jau savas darbības agrīnajos gados izgudroja metodi, kā nodrošināt līdzsvarotu UVA un UVB aizsardzību. Ar šo UVA/UVB filtra sistēmu uzņēmums „Beiersdorf” veidoja pamatu šodien oficiāli ieteiktajai COLIPA jeb Eiropas Kosmētikas un parfimērijas asociācijas metodei, kas aizvien vairāk nostiprinās kā globāls standarts. Vēl viens svarīgs stūrakmens bija mūsu lietotājiem īpaši draudzīgo spreju un ultravieglo losjonu izstrāde; pateicoties tiem, patērētājiem ir vieglāk, patīkamāk un ērtāk lietot saules aizsarglīdzekļus. Viens no „Beiersdorf” pionierizgudrojumiem ir saules aizsarglosjons NIVEA SUN Protect & Bronze, kas nodrošina efektīvu aizsardzību un arī stimulē ādas dabīgā melanīna ražošanu, lai iedegums būtu dabīgs un ilgstošs.