Mazulis un vecāki – sadevušies rokās

Mazuļa attīstība: āda un pieskāriens

Viss par dažādām bērna attīstības stadijām
Tas ir ļoti satraucošs laiks, kad jūsu mazuļa maņas sāk attīstīties un viņš/viņa sāk iepazīt pieskāriena sajūtu, – uzziniet vairāk par katru nākamo soli bērna attīstībā!

Mazuļa attīstības soļi: dažādas attīstības fāzes

Visi mazuļi attīstās atšķirīgā tempā, bet ir lietderīgi uzzināt, kādas ir aptuvenās bērna attīstības fāzes.

Kā es varu veicināt sava bērna attīstību?

Vecākiem ir ļoti būtiska loma savu bērnu attīstībā. Uzziniet, ko jūs varat darīt, lai veicinātu sava mazuļa maņu attīstību?

Ir svarīgi rotaļāties

Rotaļāšanās laikā jūsu mazulis iepazīst dažādas formas, krāsas un faktūras, un tas viņam/viņai palīdz iepazīties ar apkārtējo pasauli kopumā. Rotaļās izmantojiet interaktīvās spēļmantas, kuras daudzveidīgi kustas, lēkā un izdod skaņas.

Mazuļa maņu trenēšana

Jūsu mazajam augot lielākam, viņš/viņa sāk aizvien vairāk iepazīt apkārtējo pasauli, tādējādi attīstot savas maņas. Stimulējot pieskāriena sajūtu, jūs veicināt sava bērna fizisko un garīgo attīstību.

Bieži pat ikdienas aktivitātes var stimulēt bērna maņas. Kad jūs maināt mazulīša autiņbiksītes, runājieties ar savu bērniņu, aprakstot to, ko jūs darāt! Jūs pat varat mazulītim iedot vates ripiņu vai zīdaiņu salveti, lai viņš/viņa apgūtu atšķirīgas faktūras.

Arī vannošanos izmantojiet maņu stimulēšanai! Tā var būt lieliska iespēja parādīt jūsu mazajam dažādas sajūtas uz ādas, piemēram, slapju un sausu, siltu un aukstu.

Pamēģiniet savam bērnam iedot interesantas, bet drošas lietas, ko apskatīt un kam pieskarties, kamēr mazulis guļ gultiņā vai atrodas bērnu ratiņos. Tā būs bērnam laba nodarbošanās, un viņš/viņa varēs pastāvīgi iepazīt jaunas, atšķirīgas lietas.

NIVEA kosmētiskie līdzekļi magajai mazuļu ādai

Mūsu ieteikumi jums