Mazulis un vecāki – sadevušies rokās

Mazuļa attīstība: āda un pieskāriens

Viss par dažādām bērna attīstības stadijām

Tas ir ļoti satraucošs laiks, kad jūsu mazuļa maņas sāk attīstīties un viņš/viņa sāk iepazīt pieskāriena sajūtu, – uzziniet vairāk par katru nākamo soli bērna attīstībā!

Mazuļa attīstības soļi: dažādas attīstības fāzes

Visi mazuļi attīstās atšķirīgā tempā, bet ir lietderīgi uzzināt, kādas ir aptuvenās bērna attīstības fāzes.

Pagrieziena punkti mazuļa attīstībā ir ļoti īpaši brīži!

Šīs pirmās reizes ir brīnišķīgi brīži, kurus jūs atcerēsieties vienmēr! Vai tie būtu pirmie soļi, vai pirmie smiekli – izbaudiet šos īpašos mirkļus!

Tomēr ir svarīgi nekoncentrēties pārāk stipri uz noteiktiem bērna attīstības soļiem un atcerēties, ka katrs mazulis ir atšķirīgs. Ja jūsu mazajam ir nepieciešams nedaudz ilgāks laiks, lai sasniegtu noteiktu attīstības fāzi, tas varētu būt tāpēc, ka viņš/viņa iegulda savu enerģiju kādā citā maņā.

Pieskāriena sajūta tiek apgūta, jau sākot no dzimšanas brīža, un tā ir svarīga daļa jūsu mazuļa izziņas attīstībā.


Kad mazuļi sāk redzēt?

mazuļa-actiņa-tuvumā

Redze attīstās pakāpeniski 1. gada laikā. Piedzimstot bērns redz tikai izplūdušu attēlu, un pirmā mēneša beigās viņš/viņa jau var koncentrēt skatienu uz kādu tuvu priekšmetu vai izveidot acu kontaktu. Astoņu mēnešu vecumā redze kļūst skaidrāka, un jūsu mazais jau var saskatīt tālas lietas.

Kā es varu veicināt sava bērna attīstību?

Vecākiem ir ļoti būtiska loma savu bērnu attīstībā. Uzziniet, ko jūs varat darīt, lai veicinātu sava mazuļa maņu attīstību?

Ir svarīgi rotaļāties

mazulis-rotaļājas-ar-bumbu

Rotaļāšanās laikā jūsu mazulis iepazīst dažādas formas, krāsas un faktūras, un tas viņam/viņai palīdz iepazīties ar apkārtējo pasauli kopumā. Rotaļās izmantojiet interaktīvās spēļmantas, kuras daudzveidīgi kustas, lēkā un izdod skaņas.

Mazuļa maņu trenēšana

Jūsu mazajam augot lielākam, viņš/viņa sāk aizvien vairāk iepazīt apkārtējo pasauli, tādējādi attīstot savas maņas. Stimulējot pieskāriena sajūtu, jūs veicināt sava bērna fizisko un garīgo attīstību.

Bieži pat ikdienas aktivitātes var stimulēt bērna maņas. Kad jūs maināt mazulīša autiņbiksītes, runājieties ar savu bērniņu, aprakstot to, ko jūs darāt! Jūs pat varat mazulītim iedot vates ripiņu vai zīdaiņu salveti, lai viņš/viņa apgūtu atšķirīgas faktūras.

Arī vannošanos izmantojiet maņu stimulēšanai! Tā var būt lieliska iespēja parādīt jūsu mazajam dažādas sajūtas uz ādas, piemēram, slapju un sausu, siltu un aukstu.

Pamēģiniet savam bērnam iedot interesantas, bet drošas lietas, ko apskatīt un kam pieskarties, kamēr mazulis guļ gultiņā vai atrodas bērnu ratiņos. Tā būs bērnam laba nodarbošanās, un viņš/viņa varēs pastāvīgi iepazīt jaunas, atšķirīgas lietas.

Svarīgākie padomi mazuļa attīstības veicināšanai

  • Vienmēr runājieties ar savu mazulīti, lai attīstītos viņa/viņas saskarsmes prasmes.
  • Ļaujiet savam mazulītim pieskarties dažādām virsmām un izpētīt tās, lai tās labāk iepazītu.
  • Centieties nelietot televizoru un datorus – savstarpējā cilvēku saskarsmē ir svarīgi, lai mazulītis saņemtu tūlītēju atgriezenisko saikni.
  • Rūpējieties par bērniņa ādu, lai tā attīstītos un būtu spēcīga. Īpaši svarīgi ir lietot tieši mazuļiem paredzētu mazgāšanās līdzekli, piemēram, maigo mazuļu šampūnu un mazgāšanās līdzekli *NIVEA Baby Soft Shampoo & Bath*.

Mazuļa masāža lieliski attīsta ādu

mazulis-tiek-masēts

Jau no agrīna vecuma, kopjot mazuļa maigo ādu, fiziska saskare ar bērnu kļūst ļoti svarīga savstarpējai psiholoģiskai saiknei. Pēc vannošanās izmēģiniet saudzējošo mazuļu eļļu *NIVEA Baby Caring Oil*, iemasējot to bērniņa ādā.