mazuļa-vannošana-galvene

Ideāla vanniņa mazulītim

Jūsu mazuļa vannošana: kā organizēt vannošanos
Vannošanās ir īpašs brīdis gan vecākiem, gan mazulim, tāpēc ir svarīgi parūpēties par sava zīdainīša maigo ādu šīs procedūras laikā.

Mazulīša vannošana – maigas rūpes par jūsu mazulīša ādu

Mazgājot zīdainīti, ir noteiktas lietas, kas jums būtu jāņem vērā, lai jūsu mazulīša āda tiktu kopta vislabākajā veidā. Mazulīšu ādas vajadzības atšķiras no pieaugušu cilvēku ādas vajadzībām, jo to āda var būt īpaši jutīga. Paturēt to prātā vannošanās laikā ir ļoti svarīgi, lai jūsu mazulīša āda būtu maiga un veselīga.

Mazuļu ādas kopšana: jūsu mazuļa ādai ir nepieciešams pats labākais

Zīdaiņu ādai ir nepieciešama īpaša kopšana: vannojot savu mazulīti, noteikti izmantojiet tieši mazuļiem paredzētus kosmētiskos līdzekļus. 

Why use special baby products at bath time?

A newborn baby’s skin is just one-fifth as thick as an adult’s, as it is still developing. This makes it extremely delicate and means baby baths need to be very gentle to protect this sensitive skin.

It’s recommended that newborns are bathed in water only with just a few drops of baby oil. This is to make sure their natural skin barrier remains unaffected and can develop and strengthen over the coming weeks and months without having to combat infections or skin irritation.

When a baby reaches two months old, you can start using a gentle baby wash in the bath, such as NIVEA Baby Soft Shampoo & Bath for both skin and hair. Besides cleansing the skin, the special formula will also help to maintain the skin’s moisture balance.

Be it cleansing or care, babies need mild products formulated specifically for their skin’s ph-value. NIVEA Baby Mild Shampoo gently soothes the scalp and hair ­– it’s alcohol free and has a skin-friendly pH-value, leaving your baby’s head and hair feeling clean and soft.

Vannošanās – laiks psiholoģiskās saiknes stiprināšanai?

Regulārai bērniņa vannošanai pirms došanās gulēt vajadzētu palīdzēt atslābināties un stiprināt savstarpējo saikni ar vecākiem.

Kādas priekšrocības ir mazuļa vannošanai vakaros?

Nomierinoša vanna vakara noslēgumā ir labs veids, kā bērniņam atslābināties pirms došanās gulēt. Silts un relaksējošs vannas ūdens nomierinās jūsu mazulīti un veicinās miegu. Pēc kāda laika vannošanās laiks jūsu mazulītim sāks asociēties ar došanos gulēt, un viņš/viņa iesnaudīsies daudz vieglāk, kad tas būs kļuvis par paradumu. Ja jums paveiksies, tad pēc nomierinošas vannošanās jūsu mazulīša miegs būs labāks un ilgāks. Arī klusināts apgaismojums un salīdzinoši neilga vannošanās stimulēs šādu efektu.

Turklāt vannošanās ir daudz kas vairāk par vienkārši mazgāšanos! Tās laikā veidojas psiholoģiskā saikne starp vecākiem un bērnu. Kā gan varētu vēl labāk ļaut mazajam izjust jūsu mīlestību kā caur silta ūdens ieskautu, ķermenisku kontaktu?

Ūdens ir fantastisks līdzeklis, kā stimulēt mazuļa sajūtas, un, esot ūdenī, viņš/viņa daudz iemācīsies par sevi un savu ķermeni. Tā kā ūdens balsta bērna ķermeni, viņš/viņa varēs tajā kustēties daudz un dažādos veidos. Tātad vannošanās ir brīnišķīga iespēja vienlaicīgi stimulēt gandrīz visas bērna maņas.

Relaksējoša vanniņa mazulim pirms došanās gulēt

Regulāra vannošanās pirms došanās gulēt zīdainim var būt ļoti nomierinoša un sagatavot viņu miegam. Ideālam dienas nobeigumam pēc tam veiciet nelielu mazuļa masāžu, izmantojot saudzējošo mazuļu eļļu *NIVEA Baby Caring Oil*.

Pareiza mazuļa vannošana

Ir ļoti svarīgi, lai jūs veiktu visus iespējamos piesardzības pasākumus, lai vannošanās jūsu bērnam būtu droša, lai jūs izvairītos no jebkāda riska un lai tā būtu patīkama gan jums, gan bērnam. 

Padomi, kā drošā veidā vannot mazuli

Vannošanās ir patīkams brīdis gan bērnam, gan vecākiem, bet, lai jūs justos pavisam relaksēti un komfortabli, ir jāievēro drošības priekšnoteikumi.

Svarīgākais noteikums ir pat ne uz sekundi neatstāt savu mazuli vienu pašu. Pirms mazuļa ievietošanas ūdenī nodrošinieties ar visiem nepieciešamajiem papildpiederumiem un, ja jums tomēr rodas vajadzība iziet no vannasistabas, tad ņemiet savu bērniņu līdzi!

Turklāt vanniņai, kurā tiek ievietots jūsu bērns, ir jābūt pilnībā drošai vietai. Ūdens temperatūrai, tāpat kā vannasistabas temperatūrai, ir jābūt patīkamai, un vanniņa nedrīkst būt pārāk dziļa. Turklāt jums ir jāpārliecinās, ka, liekot bērnu vanniņā, no krāna vairs netek ūdens, jo pretējā gadījumā pastāv applaucēšanās risks un ūdens var pieplūst par daudz.

No vanniņas apkārtnes ir jāaiznes prom jebkādi potenciāli bīstami priekšmeti, tostarp šķēres, žiletes un elektriskās ierīces. Jebkāda veida elektriskās ierīces var būt ļoti bīstamas vietās, kur ir daudz ūdens, un bērna veselībai vienmēr ir jābūt pirmajā vietā.

Fantastiski kosmētiskie līdzekļi, kurus lietot mazuļa vannošanās laikā

Mūsu ieteikumi jums