Bieži uzdotie jautājumi par lūpu kopšanas līdzekļiem

Vai jums ir jautājumi par lūpu kopšanu?

Šeit jūs atradīsiet atbildes

1. Kāpēc lūpām ir nepieciešami īpaši kopšanas līdzekļi? 
Lūpu āda ir īpaši plāna un jutīga. Lūpu virskārtu sedz plāna kārtiņa, kas aizsargā tās pret apkārtējās vides kairinājumiem. Lūpu kopšanas līdzekļi palīdz uzturēt ādas veselību. Ir svarīgi uzturēt pareizu mitruma līmeni. Jo sevišķi svarīgi ir aizsargāt lūpas pret ārējās vides ietekmi, piemēram, salu, vēju un UV stariem. Lai aizsargātu lūpas, par tām ir jārūpējas visu dienu, ne tikai izejot no mājas. Arī ziema var nodarīt pāri lūpām, tās ātri kļūst sausas. Tas pats attiecas uz vasaras laiku, kad bieži atrodamies kondicionētās telpās.

2. Vai var rasties atkarība, regulāri lietojot lūpu kopšanas līdzekļus? 
Nav zinātnisku pierādījumu tam, ka lūpu kopšanas līdzekļu lietošana varētu izraisīt fizisku atkarību. Ārēja lipīdu uzklāšana neietekmē ādas endogēnos lipīdu ražošanas mehānismus. Tomēr, ja šādi veidojas mazs lipīdu daudzums, var būt nepieciešams uzklāt lūpu kopšanas līdzekļus vairākas reizes dienā, jo sevišķi ziemas laikā, jo tad temperatūra ir zema un arī gaisa mitrums ir zems. Regulāri koptas lūpas ir maigākas.

3. Sasprēgājušas lūpas – kā sev palīdzēt? 
Ja jūsu lūpas ir kļuvušas sausas un sasprēgājušas, tad ir svarīgi rīkoties nekavējoties. Labākais risinājums ir tāds līdzeklis, kas spēj atvieglot sausumu un palīdz atveseļot lūpas. NIVEA lūpu kopšanas līdzekļu sērija satur lūpu ātrās palīdzības SOS balzamu sasprēgājušām lūpām.

4. Vai lūpām var būt saules apdegumi?
Dabīgais ādas pigments palīdz „filtrēt” saules kaitīgos UV starus.  Diemžēl lūpas gandrīz vispār nesatur melanīnu.  Tāpēc tiešos saules staros lūpām vienmēr būtu jābūt aizsargātām ar kosmētisku līdzekli, kas satur saules aizsargfaktoru SPF. Daži NIVEA lūpu kopšanas līdzekļi satur SPF15. Mēs iesakām izmantot līdzekļus ar augstāku aizsargfaktoru, ja atrodaties pludmalē vai kalnos. Neaizmirstiet – UV stari ietekmē lūpas, pat ja ir apmācies laiks. NIVEA lūpu kopšanas līdzekļu sērija ietver saules aizsargbalzamu ar SPF30.

Vai jums ir vēl kādi jautājumi?

Lūdzu, sazinieties ar mums, izmantojot mūsu tiešsaistes saziņas veidlapu.