Ilgtspēja

Mēs uzņemamies atbildību

Mums „kopšana, rūpes” neraksturo tikai to, ar ko mēs nodarbojamies, bet tā ir arī viena no mūsu pamata vērtībām attiecībā pret cilvēkiem un apkārtējo vidi.

Mūsu ceļš uz ilgtspēju

NIVEA ir kā sinonīms vārdiem „uzticēšanās” un „kvalitāte”, un tieši tāpēc mēs vienmēr strādājam pie tā, lai pēc iespējas samazinātu mūsu kosmētisko līdzekļu negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi. „Kopšana, rūpes” ir visas mūsu darbības centrā. Šādā veidā mēs nodrošinām, lai cilvēks būtu pats svarīgākais, lai arī ko mēs darītu.

Augstas kvalitātes izejmateriāli augstas kvalitātes

Daži no izejmateriāliem, kurus mēs lietojam savos kosmētiskajos līdzekļos, ir reti pieejami, un nav garantijas, ka tie būs pieejami arī nākotnē. Tāpēc mēs atbalstām ilgtspējīgu izejmateriālu ieguvi un pastāvīgi strādājam pie tā, lai izstrādātu alternatīvas, kas būtu atbilstošas mūsu augstajiem kvalitātes standartiem.

„Beiersdorf” atbalsta ilgtspējīgu palmu eļļas ieguves praksi.

Atbalstām ilgtspējīgu palmu eļļas ieguvi

„Beiersdorf” neiegūst palmu eļļu, lai ražotu kosmētiskos līdzekļus, nedz arī ražo jebkādas pārstrādes vielas, kuras būtu izgatavotas uz palmu eļļas vai palmu kodolu eļļas bāzes. Tomēr kosmētikas ražošanas nozarē ir noteikti kosmētiskie līdzekļi, kuriem arī mēs izmantojam palīgvielas, piemēram, emulgatorus un virsmaktīvās vielas. To ražošanas pamatā parasti ir minerāleļļas un augu eļļas, piemēram, kokosriekstu eļļa, rapšu eļļa vai arī palmu un palmu kodolu eļļa. 

Mēs jau daudzus gadus esam strādājuši ciešā sadarbībā ar mūsu piegādātājiem, lai panāktu lielāku piegādes ķēdes caurredzamību tā, lai ceļš no izejmateriālu avotiem līdz to atvasinājumiem būtu ilgtspējīgs un lai mēs varētu atbalstīt ilgtspējīgu palmu eļļas un palmu kodolu eļļas kultivācijas attīstību un paplašināšanu. Papildus tam, ka esam iesaistījušies apvienībā „Apaļais galds ilgtspējīgas palmu eļļas ražošanai” (RSPO), mēs piedalāmies arī nesen izveidotajā „Ilgtspējīgas palmu eļļas forumā” (FONAP) un esam apņēmības pilni arī turpmāk attīstīt jau pastāvošos sertifikācijas kritērijus. 

Pēdējos gados mēs esam panākuši būtisku progresu, izmantojot ilgtspējīgā veidā ražotu palmu kodolu eļļu.  Mūsu mērķis ir līdz 2020. gadam iegūt attiecīgās sastāvdaļas vienīgi no sertificētiem ilgtspējīgas izcelsmes avotiem („sertificētu ilgtspējīgu palmu kodolu eļļu”) un veikt pāreju uz nodalītu palmu (kodolu) eļļu un atbilstošiem tās atvasinājumiem, pieļaujot minimālu sertificētas un nesertificētas palmu eļļas sajaukšanu. Periodā, kamēr pilna pāreja vēl nav veikta, „Beiersdorf” izmanto „GreenPalm” platformas sertifikātus. 2014. gadā izejmateriālu sastāvā esošie palmu eļļas un palmu kodolu eļļas ekvivalenti 100 % apmērā atbilda šiem sertifikātiem.  

Starp citu, jūs varat atrast sava iecienītākā kosmētiskā līdzekļa sastāvdaļu sarakstu mūsu izstrādājumu informācijas lapā.

Alternatīvas izmēģinājumiem ar dzīvniekiem

Izmēģinājumi ar dzīvniekiem kosmētisko līdzekļu ražošanas jomā Eiropas Savienībā ir aizliegti kopš 2004. gada, un to sastāvdaļu šāda izmēģināšana ir aizliegta kopš 2013. gada. Jau ilgi pirms šā laika „Beiersdorf” atteicās no izmēģinājumiem ar dzīvniekiem, cik vien tas bija iespējams.

Mēs esam strādājuši pie izmēģinājumu ar dzīvniekiem „in vitro” alternatīvām ilgāk nekā 20 gadus.

Neatkarīgi no šā aizlieguma „Beiersdorf” lielu nozīmi piešķir alternatīvu metožu izstrādei un apstiprināšanai. Jau vairāk nekā 20 gadus „Beiersdorf” ir veiksmīgi sadarbojies ar profesionālajām apvienībām un asociācijām, lai izstrādātu in-vitro testēšanas metodes kā alternatīvas izmēģinājumiem ar dzīvniekiem. Šajā ziņā mēs esam viens no vadošajiem, zināmākajiem un atzītākajiem pētniecības uzņēmumiem pasaulē.

Mēs aktīvi strādājam pie tā, lai atbildīgie likumu pieņēmēji un iestādes visā pasaulē akceptētu pastāvošās alternatīvās testēšanas metodes, un mēs sniedzam savu pētniecisko atbalstu tam, lai novērstu pastāvošo metožu trūkumus, nodrošinot personālu un finansējumu.

Mazāk atkritumu, tā pati kvalitāte

Iepakojuma materiāli gandrīz par 100 % ir otrreizēji pārstrādājami

Mēs pastāvīgi strādājam pie tā, lai uzlabotu savus kosmētiskos līdzekļus un to iepakojumu. Vai tā būtu plastmasa, stikls, metāls, kartons vai papīrs – mēs vienmēr cenšamies samazināt izmantotā materiāla daudzumu. Un mums ir bijuši vērā ņemami panākumi – gandrīz 100 % no mūsu iepakojuma materiāliem ir otrreizēji pārstrādājami. Piemēram, mūsu NIVEA ķermeņa losjona izstrāde ir īsts veiksmes stāsts. Veicot iepakojuma pārveidi, mēs spējām gūt satriecošus ietaupījumus. Vēl viens veids, kā samazināt iepakojumam nepieciešamo materiālu daudzumu, ir izmantot uzpildes maisiņus. Uzpildāmi šķidro ziepju dozatori ļauj būtiski samazināt atkritumu daudzumu. Piemēram, lietojot mūsu NIVEA dušas krēma uzpildes iepakojumu, atkritumu daudzumu var samazināt par 75 %.