Saules aizsarglīdzekļi bērniem

Saules gaisma padara mūs laimīgus, - jo sevišķi bērnus. Bet tieši bērniem ir ļoti svarīgi lietot atbilstošus saules aizsarglīdzekļus, lai novērstu ādas bojājumu veidošanos.

Uzticama aizsardzība un kopšana

Bērnu āda ir īpaši jutīga, un to ir nepieciešams aizsargāt.

Zīdaiņu un mazuļu ādai ir jāsniedz augsts aizsardzības līmenis pret sauli, jo tā ir daudz plānāka un jutīgāka nekā pieaugušu cilvēku āda. Pirmajos dzīves gados ādas dabīgie aizsargmehānismi, kuri aizsargā ādu pret UV staru iedarbību, vēl nav pilnībā izveidojušies, tāpēc šajā laikā uz ādas vēl neveidojas sabiezējumi un pigmenti, kas aizsargā ādu. Turklāt bērnam pirmajos viņa/viņas dzīves gados vēl pilnvērtīgi nedarbojas ādas atjaunošanās procesi. Atrodoties saulē, ir jāseko arī bērniem pēc trīs gadu vecuma, jo saules apdegumi bērnībā ir viens no galvenajiem iemesliem saslimšanai ar ādas vēzi vēlākos gados.
Mātei un bērnam

Atbilstošs apģērbs, dodoties saulē

Vasarās mazi bērni vienkārši vēlas noraut nost drēbes un skraidīt apkārt „pa pliko”, jo sevišķi pludmalē vai baseinā. Lai arī kāds būtu kārdinājums nepiegriezt tam vērību, jums noteikti ir jāpārliecinās, ka bērniem ir uzvilkts piemērots apģērbs.

Labākie saules aizsarglīdzekļi bērniem

Labākā aizsardzība pret sauli ir uzturēšanās ēnā. Tāpēc zīdaiņiem līdz 1 gada vecumam nevajadzētu atrasties kveldējošā saulē.
Dermatologi brīdina, ka zīdaiņiem un mazuļiem līdz 3 gadu vecumam nevajadzētu ilgi izturēties tiešā saulē. 

Tā kā tas ne vienmēr ir iespējams, zīdaiņi un mazi bērni ir jāaizsargā pret UV stariem ar atbilstoša apģērba palīdzību un izmantojot kosmētiskos līdzekļus ar augstu saules aizsargfaktoru. Praksē ādu labi aizsargā biezas faktūras audumi un īpašs apģērbs ar UV aizsardzību. Tas sākotnēji tika izgudrots Jaunzēlandē un Austrālijā, bet tagad ir pieejams arī pie mums. Var iegādāties šāda auduma  krekliņus, bikses un peldkostīmus, kas paredzēti aktivitātēm ārā. Šāds apģērbs ir ļoti viegls un ātri žūst, tādējādi tas ir ideāls apģērbs brīvdienām pie jūras un jebkādām aktivitātēm ārā, jo sevišķi maziem bērniem.

Bērniem paredzētajiem aizsarglīdzekļiem saules aizsargfaktoram būtu jābūt vismaz SPF 30, taču vēl labāk – SPF 50+, kā, piemēram, NIVEA SUN Kids Moisturizing Sun Lotion SPF 30+. Jo sevišķi mazajiem mēs iesakām lietot ūdensizturīgus saules aizsarglīdzekļus, piemēram, NIVEA SUN Kids Swim & Play Kid's Sun Lotion SPF 30, jo tad viņi varēs droši baudīt sauli, šļakstīties ar ūdeni un peldēties. 

Obligātais bērnu apģērbs saulainās dienās

Atrodoties saulē, bērnam ir jāuzvelk: 

  • Galvassega, kas aizsargā ne tikai galvu, bet arī kaklu, ausis un seju; 
  • brīvs, ērts un elpojošs krekliņš un bikses. UV staru aizsargapģērbs nodrošina īpašu aizsardzību pret UV stariem, pateicoties tā impregnācijai un īpašajai faktūrai. Šāda apģērba saules aizsargfaktoram ir jābūt vismaz SPF 30; 
  • UV krekliņš ir īpaši piemērots, lai pavadītu laiku ūdenī un blakus ūdeņiem, jo tas aizsargā bērna muguru, plecus un kaklu; 
  • Sandales, kas pietiekami pārsedz bērna pēdu virspuses un papēžus. Pēdu virspuses ir vienas no tām ķermeņa daļām, kurām ir nepieciešama vislielākā aizsardzība; 
  • Saulesbrilles ar UV aizsardzību. 

Kādi saules aizsarglīdzekļi ir piemēroti bērniem?

Saules aizsarglīdzekļi bērniem

Pietiekama aizsardzība pret sauli bērniem

Pludmalē ir grūti bērniem uzklāt saules aizsarglīdzekli, jo viņiem tik ļoti gribas būvēt smilšu pilis! Ja bērns ir nepacietīgs, ir ieteicams uzklāt saules aizsarglīdzekli jau mājās un lietot spreju. Tas ātri uzsūcas ādā, un to ir ļoti viegli uzklāt.

Saules aizsarglīdzekļi bērniem

Ir svarīgi uzklāt piemērotu saules aizsarglīdzekli uz tām ķermeņa vietām, kuras nevar pienācīgi nosegt ar apģērbu. Tā kā bērniem āda spēj pati sevi aizsargāt pret UV stariem tikai dažas minūtes, vienmēr pirms laika pavadīšanas saulē uzklājiet saules aizsarglīdzkeli, ieteicams ar SPF 50+. Lietojiet tādus saules aizsargkrēmus, kas aizsargā pret UVA un UVB stariem un ir izstrādāti tieši bērnu jutīgajai ādai. Šļakstoties ar ūdeni un peldoties, jūsu bērniem vienmēr ir jālieto ūdensizturīgs saules aizsargkrēms; pēc bērna nosusināšanas neaizmirstiet līdzekli uzklāt atkārtoti.

Ikvienam no Nivea Sun Kids līdzekļiem ir visas šīs funkcijas.

Dienvidū – lai bērni rotaļājas ēnā vai nedaudz nosnaužas!

Laikā  no 11.00 līdz 15.00 gan bērniem, gan pieaugušajiem vajadzētu pilnībā izvairīties no saules, jo šajā laikaposmā UV stari ir visstiprākie. Tāpēc jums vajadzētu atrast ēnainu vietu vai palikt telpās. Ar saulessargu un nojumju palīdzību var izveidot ēnainas vietas dārzā, kur bērni drīkst spēlēties šajā karstākajā dienas laikā. Bet arī ēnā bērniem ir nepieciešams pareizs apģērbs un saules aizsarglīdzekļi. Atpūšoties pludmalē, izmantojiet agros rītus un vēlās pēcpusdienas, lai baudītu peldes un ūdens šļakstus. Tas ne tikai būs labāk jūsu veselībai, bet arī daudz patīkamāk!
Saules aizsargsprejs

Saules baudīšana

Jo interesantāk ir uzklāt saules aizsarglīdzekli, jo vairāk bērniem to patiks darīt. Piemēram, ir pieejami aizsarglīdzekļi dažādās krāsās, kas piešķir rotaļīguma efektu. Ar iekrāsojuma palīdzību ir vieglāk pārliecināties, ka uz ķermeņa nepaliek nepārklātas vietas,
Līdzeklis-Posms-bg

Aizsargājiet bērnu jutīgo ādu ar NIVEA saules aizsarglīdzekļiem!