Ledarbīgas rūpes par bojātiem matiem

Matu mazgāšana, žāvēšana un veidošana katru dienu negatīvi ietekmē jūsu matus un var tos sabojāt – tie var kļūt līdzīgi salmiem, nepaklausīgi un blāvi. Pareiza kopšana un matu veidošanas padomi palīdzēs jums atkal savest kārtībā pat bojātus matus.

Aizsargājiet savus matus!

Matu mazgāšana, žāvēšana un veidošana katru dienu negatīvi ietekmē jūsu matus un var tos sabojāt – tie var kļūt līdzīgi salmiem, nepaklausīgi un blāvi. Taču nogurušu un novājinātu matu dēļ nevajag krist izmisumā!
Bojāti mati
Dažādībā slēpjas dzīves garša. Mainiet savu matu sakārtojumu katru dienu – tādējādi tie netiks pakļauti vienveidīgai negatīvai ietekmei.

Bojātu matu kopšanas padomi

  • Lietojiet tādus matu kopšanas līdzekļus, kas atbilst jūsu matu vajadzībām. Īpašie matu kopšana līdzekļi, kas paredzēti novājinātiem matiem (piemēram, sērija Long Care & Repair), satur tādas sastāvdaļas, piemēram, pantenolu un keratīnu, kuras atjauno un stiprina matus. To lietošana palīdzēs atjaunot matus.
  • Paildziniet savu matu kopšanas procedūru: ja pēc matu mazgāšanas lietosiet kondicionieri bojātiem matiem, tad jūsu matu struktūra tiks aizsargāta un tiem parādīsies veselīgs spīdums. Turklāt ir ieteicams reizi nedēļā lietot barojošu matu masku.
  • Reizēm „iepauzējiet” un izlaidiet matu veidošanu. Jo sevišķi tad, ja regulāri veidojat matus ar lokšķērēm vai matu taisnotāju, laiku pa laikam matiem ir jāatpūšas. NIVEA matu veidošanas līdzekļi nenovājina matus, bet to dara karstums. Skaistas cirtas var iegūt, arī sapinot matus bizēs uz nakti.

Mati līdzinās salmiem un ir bojāti?

Mati tiek bojāti, ja tos negatīvi ietekmē ārēji faktori: krāsošana, ilgviļņi, lokšķēres, pārāk hlorēts ūdens un pārāk ilga uzturēšanās saulē – tas viss atstāj negatīvu iespaidu uz ilgu laiku.
Garu matu gali ir aptuveni 2–4 gadus veci, un tie jau ir daudz savā dzīvē „pieredzējuši”. Tieši tāpēc jums ir jālieto barojoši kondicionieri un matu maskas, lai atjaunotu matiem nepieciešamo mitruma līmeni.

Kā atpazīt bojātus matus

Ja mati ir bojāti, to var just: veselīgi mati ir gludi un zīdaini, bet bojāti mati ir raupji un blāvi.

Ja, izlaižot pirkstus cauri matiem, sajūtat lielāku pretestību visā matu garumā, gan ja mati ir mitri, gan sausi, tad jūsu mati ir bojāti. Tāpēc jums būtu rūpīgi pret tiem jāizturas, jo sevišķi tad, kad tie ir mitri. Atšķetiniet mitrās šķipsnas, izmantojot ķemmi ar retiem zariem, un vienmēr lietojiet kondicionieri, lai būtu vieglāk izķemmēt matus.

Arī žāvēšanas laikā mati būtu jāaizsargā: turiet matu fēnu lielākā attālumā no matiem un neraujiet matus ar matu suku. Vislabāk būtu izmantot plakano matu suku un laist matu fēna gaisa strūklu viegli tai pāri. Vienmēr žāvējiet matus virzienā uz matu galiņiem, tā, lai matu virsējais slānis „aizvērtos”.

Mērķējiet augstu: matu sakārtojumi bojātiem matiem

Novājinātiem matiem bieži trūkst spīduma un zīdainuma. Tieši tāpēc šad tad ir ieteicams sakārtot matus uz augšu, lai glābtu situāciju. Tai pat laikā jūsu mati atpūtīsies no matu veidošanas ar lokšķērēm vai matu taisnotāju, un tas nozīmē, ka mati visā to garumā netiks pakļauti negatīvai ietekmei.
Pārklāti mati
Skaisti matu sakārtojumi bojātiem matiem
UMatu sakārtošana uz augšu noderēs dienās, kad mati netiek mazgāti. Jums nav jāpārsātina mati ar dažādiem kopšanas līdzekļiem, lai izskatītos skaisti un sakopti.
Zirgaste
Skaisti matu sakārtojumi bojātiem matiem
Ja izveidosiet vaļīgu bizi, tad būsiet sakārtojuši matus visā to garumā, un jums vairs nevajadzēs tos apgrūtināt ar matu veidošanu un karsēšanu.

Bojātu matu veidošanas padomi

  • Ja vēlaties matus sapīt bizēs, nelietojiet lētas matu gumijas. Tās var sabojāt jūsu matu struktūru un izraisīt matu šķelšanos. Izvēlieties tādas matu gumijas, kas izskatās kā spirāle, līdzīgi vecam tālruņa vadam, un maigi savijiet tādu ap matiem.
    Neliels padoms: šīs matu gumijas praktiski nemaz neiespiežas matu struktūrā un neatstāj nospiedumus pēc izņemšanas.
  • Lai aizsargātu galvas ādu un matus, nesieniet matus pārāk cieši.
  • Ja sausos vai mitros matos iepilināsiet nelielu pilīti eļļas, tie kļūs gludāki. Dabīgās eļļas, piemēram, mandeļu vai kokosriekstu eļļa, kā arī  „Beiersdorf” piedāvātā diždadžu sakņu eļļa šim mērķim kalpos tikpat labi kā aptiekā iegādātas īpašas eļļas.

Vai bojātiem matiem var lietot matu laku?

Jūsu jaunajai, uz augšu sakārtotajai matu sasukai ir jāiztur visi vēji un slikti laikapstākļi – šādām vajadzībām noderēs jūsu izvēlēta matu laka. Bet vai ir tādas matu lakas, kas ir piemērotas bojātiem matiem?

Kopumā matu laka nebojā matus, bet tā jālieto tikai īpašām vietām un pareizā daudzumā. Pretējā gadījumā jūsu mati izskatīsies lipīgi un nespodri.

Izvairieties arī no pārmērīgas matu lakas lietošanas apvienojumā ar matu taisnotāja vai lokšķēru izmantošanu: pilnīgi pietiks ar dažām izsmidzināšanas reizēm.

product-stage-bg