Kā pareizi kopt krāsotus matus

Neatkarīgi no tā, vai jūsu mati ir blondi, brūni, melni vai rudi: krāsotiem matiem vienmēr ir jāmirdz visā savā krāšņumā. Ieklausoties šajos padomos, jūs vienmēr izskatīsieties tā, it kā tikko būtu atgriezusies no friziera, – katru dienu!

Ilgstoša krāsas noturība krāsotiem matiem

Krāsoti mati: spīdīgi un veselīgi

Vai jums patīk tā sajūta, kad mati ir tikko krāsoti? Tikai pareizi kopjot matus, var saglabāt šādu mirdzošu krāsu un burvīgu sajūtu.

Kā iedarbojas matu krāsa?

Matu struktūra tiek balināta un oksidēta, izmantojot ūdeņraža peroksīdu, un tas tiek lietots visiem matu tipiem.

Krāsošanas sākumā matu struktūra tiek „atvērta”, izmantojot amonjaku.
Pēc tam oksidētājs iekļūst mata iekšpusē, likvidē dabīgos krāsas pigmentus, padarot matus gaišākus. Krāsa sastāv no nelielām molekulām, kuras tagad spēj iekļūt mata iekšpusē. Esot mata iekšpusē, tās kopā ar oksidētāju izraisa ķīmisko reakciju, kuras rezultātā sāk attīstīties jaunā krāsa.
Tikai pēc tam minētās krāsas daļiņas un līdz ar tām arī jūsu mati ieņem vēlamo krāsu.


Žilbinošs izskats

Izvēloties pareizus kopšanas līdzekļus, jūs vislabāk varēsiet saglabāt matu veselību. Tieši tāpēc sievietēm, kuru mati ir krāsoti, vajadzētu lietot tādus matu kopšanas līdzekļus, kas ir pielāgoti viņu matu tipam, lai krāsa būtu noturīga un zīdaini mirdzoša.

Jūsu matu aizsardzība pret sauli

Parasti matu dabīgais aizsargslānis liek ūdenim vienkārši notecēt nost no matiem.

Taču peldbaseinam pievienotais hlors un jūrā esošais sāls bojā šo aizsargslāni, un ūdens var iekļūt mata struktūrā caur atvērto kutikulas slāni. Negatīvi iedarbojas, piemēram, arī brīvie radikāļi, kuru rašanos veicina UVA stari, un krāsas pigmenti izmazgājas.
Tātad kā vislabāk aizsargāt matus pludmalē? Jums ir iespēja vai nu pirms tam uzklāt ūdensizturīgu spreju ar UV filtriem, vai arī iemasēt matos matu kopšanas līdzekli, piemēram, NIVEA Color Care & Protect , un sakārtot matus stilīgā mezglā vai arī atķemmēt tos stingri uz aizmuguri. Tas jums nodrošinās elegantu izskatu pludmalē, un vakarā jums vajadzēs vienīgi izskalot matus un ātri izmazgāt ar šampūnu, un jūs atkal izskatīsieties skaisti.
Visvienkāršākā alternatīva, protams, ir nēsāt modernu saules cepuri. Tādējādi jūs gaumīgi aizsargāsiet savus krāsotos matus!
Šeit uzzināsiet vairāk par saules aizsarglīdzekļiem un ideālu aizsardzību pret sauli.

Skaistas, saulē pavadītas dienas kopā ar NIVEA matu kopšanas līdzekļiem

Tieši vasarā krāsotiem matiem ir nepieciešama īpaša aizsardzība pret sauli, jo UV stari un sāļš ūdens bojā matus. Tāpēc pēc pludmalē pavadītas dienas ir īstais līdzeklis izmēģināt sērijas NIVEA Color Care & Protect matu kopšanas līdzekļus.

Īpaša aizsardzība krāsotiem matiem

Jebkura krāsa vispirms „uzbrūk” matu struktūras lipīdu kārtai, kas aptver katru matu un aizsargā to.

Bieža mazgāšana, UV stari un karsēšana, veidojot matus, arī bojā matu struktūru.
Rezultātā novājinātās matu šķiedras nespēj noturēt krāsas pigmentus uz ilgu laiku, un krāsa izbalo. Tāpēc krāsoti mati ir jākopj ārkārtīgi rūpīgi.

Barojošas kosmētisko līdzekļu sastāvdaļas nogludina mata ārējo aizsargslāni, mati tiek stiprināti un tāpēc spēj labāk sevī noturēt krāsas pigmentus. NIVEA Color Care & Protect šampūns krāsotiem matiem un tam pieskaņots kondicionieris parūpēsies par minētajām vajadzībām un nodrošinās to, ka krāsa būs noturīga un mirdzoša, pateicoties šo līdzekļu sastāvā esošajam eļļas kompleksam krāsotiem matiem.  
Šie līdzekļi atjauno matu spīdumu un novērš matu blāvumu.

Vairāk par bojātu matu kopšanu uzziniet šeit.

Kā saglabāt krāsotu matu veselīgumu?

Lai saglabātu krāsas mirdzumu, krāsotiem matiem nepieciešama aizsardzība. Tieši tāpēc jaunā un inovatīvā formula, kas satur  eļļas kompleksu krāsotiem matiem, satur gan barojošas sastāvdaļas, piemēram, makadamijas eļļu, gan aizsargājošus elementus, piemēram, UV filtrus.

Dabīgās, mājās izmantojamās metodes matu spīdumam

Žvilgančią spalvą užtikrinančios natūralios naminės priemonės

Matu maska ar avokado baro matus un piešķir matu krāsai dzīvīgu spīdumu.

Lai pagatavotu matu masku, paņemiet augļa mīkstumu un ar blendera palīdzību samaisiet to kopā ar tasīti krējuma. Ļaujiet, lai intensīvā matu kopšanas maska iedarbotos 15–20 minūtes mitos matos. Izskalojiet masku ar remdenu ūdeni un izmazgājiet matus ar šampūnu.

Žvilgančią spalvą užtikrinančios natūralios naminės priemonės

Matu kondicionieris, kura sastāvā ir kumelīšu tēja.

„Piešprice” krāsas mirdzumam blondīnēm: uzlejiet 1 litru verdoša ūdens uz 6–8 kumelīšu tējas maisiņiem. Kad šķidrums atdzisis, vienmērīgi samitriniet ar to matus un ļaujiet tiem saulē izžūt. Pēc tam lieliski noderēs barojoša matu maska.

Žvilgančią spalvą užtikrinančios natūralios naminės priemonės

Melnā tēja brūniem matiem piešķir siltu mirdzumu.

Melnās tējas kondicionieris lieliski noder brūno toņu izcelšanai. Ielieciet trīs tējas maisiņus 200 mililitros karsta ūdens un ļaujiet šķidrumam atdzist. Samitriniet ar šo šķidrumu izmazgātus matus dušā un ļaujiet iedarboties 30 minūtes, ap galvu aptinot dvieli.

Žvilgančią spalvą užtikrinančios natūralios naminės priemonės

Labs ābolu etiķis ir lielisks matu kondicionieris.

Lai jūsu matu krāsa būtu spīdīga, pēc mazgāšanas izskalojiet matus ar ūdens un etiķa maisījumu. Tam būs nepieciešami 500 ml ūdens un 100 ml etiķa.

Žvilgančią spalvą užtikrinančios natūralios naminės priemonės

Pastiprināsies jūsu matu blondais efekts.

Ar citrona palīdzību var iegūt lieliskas šķipsnas. Lai to panāktu, uzklājiet uz atsevišķām šķipsnām svaigi spiestu citrona sulu, izmantojot ķemmi ar smalkiem zariem, un ļaujiet tai iedarboties. Ilgākais pēc 60 minūtēm izskalojiet matus un lietojiet matu kopšanas līdzekli.