Sastāvs

Svarīgas sastāvdaļas

Kas ir alumīnija hlorhidrāts?
Alumīnija hlorhidrāts (ACH) ir alumīnija sāļu grupas viela. To lieto kā antiperspirantu aktīvo sastāvdaļu. Alumīnija hlorhidrāts rodas dabiski, un to var ražot arī rūpnieciski.

Alumīnija hlorhidrāts: funkcijas
Vai kādreiz esat domājis, ar ko atšķiras antiperspiranti un dezodoranti? Dezodoranti tikai novērš sliktu aromātu svīstot, savukārt antiperspiranti faktiski novērš svīšanu. Tas tiek paveikts ar alumīnija hlorhidrāta palīdzību, kas izraisa padušu sviedru dziedzeru sašaurināšanos. Tādējādi mazinās svīšana, samazinot mitros plankumus uz apģērba un nepatīkamo ķermeņa aromātu.

Kā NIVEA izmanto alumīnija hlorhidrātu
NIVEA lieto alumīnija hlorhidrātu antiperspirantos kā vienu no efektīvākajām aktīvajām sastāvdaļām pret sviedru veidošanos. Tas bloķē sviedru plūsmu padušu zonā un ļauj pastāvīgi just svaigumu un pārliecību. Mūsu “tīrie” dezodoranti (proti, bez antiperspiranta efekta) nesatur alumīnija hlorhidrātu. Tā vietā tiek izmantoti antibakteriālie līdzekļi, kas aptur ķermeņa aromātu izraisošo baktēriju augšanu. Alumīniju nesaturošs dezodorants vai antiperspirants ar alumīnija hlorhidrātu – izvēle ir jūsu ziņā.

Potenciālās problēmas
Ir bijušas bažas, ka alumīnijs var palielināt krūts vēža un neiroloģisku saslimšanu, piemēram, Alcheimera slimības risku. Alcheimera slimnieku smadzenēs ir konstatēts paaugstināts alumīnija saturs. Tomēr pagaidām nav skaidrs, vai tas ir slimības cēlonis vai sekas.

Alumīnijs ir trešais izplatītākais elements zemes garozā. Dabiski tas ir sastopams dzeramajā ūdenī, augļos, dārzeņos, graudos un gaļā. Mēs uzņemam alumīniju ikdienas uzturā. Vairums patērētā alumīnija tiek izvadīts caur nierēm. Tomēr daudzi cilvēki raizējas, ka antiperspirantos esošais alumīnijs var uzsūkties caur ādu un paaugstināt alumīnija līmeni organismā. Divos pētījumos, kas veikti ar brīvprātīgajiem, tika pārbaudīta alumīnija hlorhidrāta spēja iekļūt caur ādu, un abi pētījumi konsekventi parādīja, ka tikai 0,01 procents alumīnija iekļūst ķermenī. Tāpēc normālos lietošanas apstākļos antiperspirantu var uzskatīt par drošu. Turklāt tiklīdz alumīnija hlorhidrāts saskaras ar sviedriem, tas kļūst par alumīnija hidroksīdu – cietu un nešķīstošu vielu, kas nevar iespiesties ādas barjerā un iekļūt ķermenī. Āda neabsorbē lielāku alumīnija daudzumu, pat lietojot antiperspirantu tieši pēc skūšanās. Tomēr tas var nedaudz dedzināt, jo daudzi antiperspiranti satur arī spirtu, tāpēc pirms lietošanas labāk pagaidiet!

Atgriezties

Kas ir BHT?
BHT ir antioksidants, ko izmanto pārtikā un kosmētikā. Daudzas sastāvdaļas kļūtu smakojošas, ja tās reaģētu ar vidē esošo skābekli. BHT aizsargā šīs sastāvdaļas pret oksidāciju un nodrošina tām ilgāku izturību.

BHT: funkcijas
Gandrīz visam dzīvajam ir nepieciešams skābeklis. Tomēr skābeklis arī spēcīgi reaģē un izraisa daudzu citu vielu oksidēšanos. Piemēram, rūsa veidojas dzelzs oksidācijas rezultātā. Eļļas un tauki oksidējoties sasmok. Šeit iejaucas BHT. Tikai niecīgs daudzums BHT (saīsinājums no diezgan smagnējā nosaukuma – butilēts hidroksitoluols) novērš oksidāciju. To lieto pārtikas produktos, medicīnā un kosmētikā, lai paildzinātu produktu svaigumu un glabāšanu.

Kā NIVEA izmanto BHT
Saglabājot uzticību savai pārliecībai, mēs atbildīgi un ierobežoti izmantojam tikai nepieciešamās sastāvdaļas. NIVEA iekļauj BHT mazāk nekā 10 procentos produktu. Turklāt tas tiek lietots ļoti zemā koncentrācijā – faktiski mazāk nekā daudzos pārtikas produktos! BHT nodrošina ilgāku noturību dažiem mūsu krēmiem un losjoniem, lūpu kopšanas līdzekļiem, skūšanās želejām un dušas eļļām. Bez antioksidanta dabīgās eļļas un citas sastāvdaļas kļūtu smakojošas, mazāk noderīgas un iegūtu savādu aromātu. Ļoti mazus BHT daudzumus var atrast arī citos aromatizētajos produktos, jo parfimērijas ražotāji, kuri piegādā aromātiskās eļļas, izmanto BHT, lai tās aizsargātu pret oksidāciju un tādējādi saglabātu aromāta pievilcību.

Potenciālās problēmas
Daži cilvēki apgalvo, ka BHT var iekļūt caur ādu un traucēt ietekmēt cilvēka hormonālo sistēmu. Vielu, kas veic šo funkciju, sauc par endokrīno disruptoru. Dažos pētījumos ir konstatēts, ka BHT ir endokrīna iedarbība, tomēr šiem pētījumiem ir maz kopīga ar realitāti. Testa objekti ļoti īsā laikā tika pakļauti ārkārtīgi lielām BHT devām. Savukārt NIVEA produktos BHT koncentrācija ir ārkārtīgi zema. Līdz šim veiktie pētījumi neliecina, ka kosmētikas līdzekļiem vai to sastāvdaļām būtu kaitīga ietekme uz cilvēka ķermeni vai mūsu hormonālo līdzsvaru. Patiesībā dabīgiem pārtikas produktiem, piemēram, sojai, ir daudz augstāka endokrīnā aktivitāte!

BHT ir sena drošas lietošanas vēsture, turklāt ne tikai kosmētikas līdzekļos. Pasaules Veselības organizācija ir veikusi padziļinātu izpēti, kurā konstatējusi, ka BHT ir piemērots lietošanai pārtikā. Tātad tas ir pat droši ēdams! Turklāt (jeb faktiski mazāk) kosmētikā BHT koncentrācija ir izteikti mazāka nekā pārtikas produktos. BHT kosmētikas līdzekļos jau gadu desmitiem tiek izmantots visā pasaulē un ir pierādīts kā drošs un ar labu panesamību – nekas neliecina, ka tas varētu izraisīt arī alerģijas.

Bet vai BHT kaitē mūsu planētai? Saskaņā ar neseno Austrālijas Nacionālās rūpniecisko ķimikāliju paziņošanas un novērtēšanas programmas (NICNAS) pētījumu tas nekaitē planētai. Novērtējumā secināts, ka BHT nerada būtisku risku videi.


 
 

 

 

Atgriezties

Kas ir smaržvielas?
Viena no pirmajām iezīmēm, kas pamanāma jebkurā kosmētikas produktā, ir tā unikālā smarža. Smaržvielas piešķir ādas kopšanas un citiem produktiem patīkamu un ļoti raksturīgu aromātu.Katra smaržviela ir raksturīgs dažādu vielu un smaržu sajaukums – vidēji smaržviela satur 30-50 smaržvielu sastāvdaļas. Smaržvielu sastāvdaļas ir dabiskas vai sintētiskas smaržas, kuras var izmantot atsevišķi, bet parasti tās apvieno ar citām, veidojot specifisku aromātu. Dabisko smaržu savienojumus iegūst no augiem (piemēram, ēteriskajām eļļām) un/vai citiem dabīgiem avotiem, savukārt sintētiskos savienojumus izveido laboratorijā. Tomēr smaržvielas parasti ir sintētisko un dabisko sastāvdaļu maisījumi.

Smaržvielas: funkcijas
Daudzi pētījumi liecina, ka smaržvielas palielina labsajūtu un pozitīvi ietekmē prātu. Atkarībā no sastāva tām var būt, piemēram, nomierinoša vai enerģiju veicinoša iedarbība. Smaržvielas veido kosmētikas (un daudzu citu produktu) labo smaržu un atšķirību: tās izplata patīkamu smaržu, maskē dažu efektīvu, bet nepatīkami smaržojošu sastāvdaļu aromātu, uzlabo produkta lietošanas pieredzi un palīdz mums paust savu individualitāti.

Kā NIVEA izmanto smaržvielas
NIVEA izmanto smaržvielas lielākajā daļā produktu. Mūsu smaržvielas ir rūpīgi izveidotas no dabīgām un sintētiskām sastāvdaļām. Ievērojot mūsu principu par nevajadzīgu sastāvdaļu nepievienošanu produktiem, mēs smaržvielas lietojam ļoti kontrolēti. Lai būtu pārliecināti par to, ka ikviena izmantotā smaržviela ir droša un stabila, esam izveidojuši īpašu sarakstu, kurā ir noteikti dažu smaržvielu sastāvdaļu maksimāli pieļaujamie daudzumi un sniegtas citas saistošas prasības, tā nodrošinot visu mūsu smaržvielu kvalitāti un drošību un pat pārsniedzot spēkā esošo tiesību aktu prasības. Šis tā saucamais smaržvielu ierobežojumu saraksts attiecas uz visiem mūsu smaržvielu piegādātājiem.

Potenciālās problēmas
Smaržvielas tāpat kā visi citi vielu maisījumi var paaugstināt ādas jutīgumu, jo satur daudz dažādu sastāvdaļu. Nav lielas nozīmes tam, vai šīs sastāvdaļas ir dabīgas, iegūtas no dabīgiem avotiem vai sintētiskas. Tomēr tas nenozīmē, ka cilvēkiem ar jutīgu ādu nevajadzētu lietot NIVEA produktus, kas satur smaržvielas! Mēs izmantojam tikai parfīmus, kuriem nav attiecīga alerģijas potenciāla, un ļoti rūpīgi uzraugām mūsu produktu smaržvielas. Katrai izmantotajai sastāvdaļai, tostarp smaržvielām, ir jāatbilst mūsu stingrajiem ādas panesamības kritērijiem.
Kaut arī smaržvielas ļoti labi panes vairums cilvēku, tiek lēsts, ka 1–2 procentiem iedzīvotāju ir alerģiskas reakcijas uz noteiktām smaržvielu sastāvdaļām. Tas attiecas gan uz sintētiskām, gan arī uz dabīgām sastāvdaļām. Eiropas kosmētikas regulā ir uzskaitītas 26 vielas, kas ir saistītas ar alerģiskām reakcijām. Ja kosmētikas līdzeklī kāda no šīm vielām pārsniedz noteiktās robežas, tā jānorāda uz iepakojuma. Šāda informācijas atklāšana palīdz izvairīties no sastāvdaļām, kas var izraisīt jutīgumu. Ja jums rodas alerģijas simptomi, lūdziet ārstam veikt alerģijas testu. Tādējādi jūs varat precīzi noteikt alerģiju izraisošo smaržu, un jums nav jāizvairās no visiem produktiem ar smaržvielām.


 
 

 

 

Atgriezties

Kā NIVEA aizsargā ādu pret saules radītiem bojājumiem
Saule parasti labvēlīgi ietekmē mūsu labsajūtu. Saules stari veicina laimes hormona serotonīna ražošanu, tāpēc saule mūs dara laimīgus. Saules stari mums piešķir skaistu mirdzumu un stimulē ādas D vitamīna ražošanu, kas ir īpaši svarīgi kaulu stabilitātei un veselībai kopumā. Tomēr tā dēvētie UVA un UVB stari saules gaismā var arī negatīvi ietekmēt ādu. UVB stari iekļūst augšējā ādas slānī un var būt cēlonis sāpīgam saules radītam apdegumam. Augstā enerģijas līmeņa dēļ UVB stari var tieši bojāt DNS, kas vissliktākajā gadījumā var izraisīt ādas vēzi. UVA stari iekļūst ādā dziļāk. Lai gan mēs parasti tos neuztveram, jo tie nav sāpīgi, tomēr tie veido brīvos radikāļus, kuri spēj sabojāt šūnas un DNS, un tas var izraisīt ādas vēzi. UVA izraisītais brīvo radikāļu spiediens var izraisīt alerģijas un ādas novecošanu: aptuveni 80% grumbu rada UVA gaisma!
Tāpēc mums saule ir jāizbauda atbildīgi un ar pietiekamu aizsardzību. Viens no izplatītākajiem aizsardzības līdzekļiem ir sauļošanās līdzekļu lietošana. Pateicoties pētniecības un attīstības departamentu inovatīvajam spēkam, NIVEA ir līderis saules aizsarglīdzekļu jomā (pirmais oficiālais NIVEA saules aizsargkrēms tika izlaists tirgū 1936. gadā!) un pašlaik saules aizsarglīdzekļu zīmols Nr. 1 pasaulē.*

Mūsu NIVEA saules aizsarglīdzekļi satur UV filtrus, kas ir nepieciešami, lai palīdzētu aizsargāt ādu pret saules gaismas nelabvēlīgo ietekmi. Parasti ir divu veidu UV filtri. Organiskie (tos sauc arī par ķīmiskajiem) UV filtri absorbē UV starus un pārveido enerģiju siltumā. Sauļošanās līdzekļiem, kas satur organiskos UV filtrus, var būt tādas priekšrocības kā viegla uzklāšana vai caurspīdīgas formulas. Bez organiskajiem filtriem ir arī minerālu (vai, citiem vārdiem sakot, fiziskie) UV filtri. Tie sastāv no sīkām daļiņām, kas, uzklājot sauļošanās līdzekli, izveido savdabīgu vairogu. Šis vairogs atstaro UV starus, tātad tie nevar kaitēt ādai. Tomēr produktus, kas satur tikai minerālos UV filtrus, nav tik viegli uzklāt ādai kā produktus, kas satur tikai organiskos UV filtrus vai kuros tiek izmantoti organisko un minerālo UV filtru kombinācijas. Saules aizsarglīdzekļi, kas satur tikai minerālu UV filtrus, mēdz atstāt vāju bālganu kārtiņu, kuras biezums ir atkarīgs no saules aizsardzības faktora.

Lai nodrošinātu uzticamu aizsardzību pret sauli un vispatīkamāko pieredzi katrā lietošanas reizē, NIVEA piedāvā saules aizsarglīdzekļus tikai ar organiskiem UV filtriem vai ar minerālu un organisko UV filtru kombināciju.

*Avots: Euromonitor International Limited; NIVEA kategorijā Sauļošanās līdzekļi, iekļaujot produktus aizsardzībai pret sauli, pēc sauļošanās un pašiedegumam; mazumtirdzniecības vērtības izteiksmē, 2018. gada dati

Saules aizsarglīdzekļi un koraļļu rifi
NIVEA ir apņēmies mazināt jebkādu negatīvu ietekmi uz vidi, tostarp koraļļu rifiem, kas ir viena no daudzveidīgākajām jūras ekosistēmām. Apmēram ceturtdaļa visu okeāna sugu ir atkarīgas no rifiem. Ir labi zināms, ka koraļļu rifu izdzīvošanu visā pasaulē apdraud dažādi faktori. Koraļļu stāvokļa pasliktināšanos veicinošie faktori ir sarežģīti un plaši. Par diviem galvenajiem cēloņiem tiek uzskatītas temperatūras anomālijas un ārkārtēji laikapstākļi, kas ir saistīti ar globālām klimata izmaiņām. Liela loma ir arī vietējiem faktoriem, piemēram, sauszemes piesārņojumam, ko izraisa piekrastes attīstība un lauksaimniecība, zvejas praksei, kas nenodrošina ilgtspējību, un invazīvo, koraļļus bojājošo sugu skaita pieaugumam.

Saskaņā ar nesenajiem pētījumiem par koraļļiem, kas tika veikti laboratorijas apstākļos, tiek uzskatīts, ka specifiski UV filtri – galvenokārt oksibenzons (benzofenons 3) un oktinoksāts (etilheksilmetoksicinamāts) – paātrina koraļļu balināšanu. No 2021. gada Havaju salās tiks aizliegti saules aizsardzības produkti, kas satur šos ķīmiskos UV filtrus.

Mēs nekad neesam izmantojuši oksibenzonu savos NIVEA saules aizsarglīdzekļos, kas paredzēti Eiropas tirgum, jo šis UV filtrs neatbilst augstajiem standartiem, kurus esam izvirzījuši saviem sauļošanās līdzekļiem. Oktinoksāts tika izslēgts no visiem NIVEA saules aizsardzības līdzekļiem, kas paredzēti Eiropas tirgum jau 2016. gadā. Tas nozīmē, ka visi NIVEA saules aizsarglīdzekļi, kas paredzēti Eiropas tirgum jau pirms lēmuma pieņemšanas 2018. gadā bija atbilstoši likumam par Havaju rifu.NIVEA izmanto tikai UV filtrus, kurus attiecīgās regulatīvās aģentūras ir atzinušas par patērētājiem un videi drošiem. Mēs novērtējam savu sastāvdaļu klāstu, ņemot vērā to iespējamo ietekmi uz vidi. Jaunajām sastāvdaļām ir jāatbilst mūsu stingrajiem standartiem, un mēs nelietosim sastāvdaļas, ja pašreizējie zinātniskie dati un vides riska novērtējumi attiecībā uz mūsu produktiem liecinās, ka tie ir kaitīgi videi.

Izpēte par UV filtriem un to ietekmi uz vidi joprojām ir sākuma stadijā un līdz šim galvenokārt veikta laboratorijās. Tāpēc pagaidām nav zinātniskas skaidrības par to, kā UV filtri reālos dzīves apstākļos ietekmē koraļļu rifus un plašāku jūras vidi.

Mēs vēlamies rīkoties atbilstoši laikam un strādāt ar jaunākajiem atklājumiem, lai veiksmīgi virzītu ilgtspējīgākas inovācijas, tādēļ veicam intensīvu informācijas apmaiņu ar zinātniekiem, ilgtspējības ekspertiem un mūsu piegādātājiem, lai viņi palīdzētu uzlabot un nodrošināt mūsu NIVEA saules aizsarglīdzekļu saderību ar vidi.


 
 

 

 

Atgriezties

Kas ir titāna dioksīda nanopigmenti?
Titāna dioksīds ir balta minerālu bāzes viela, ko izmanto kā pigmentu sauļošanās līdzekļos, pārtikas krāsvielās un citur. Šīs vielas nanopigmenti ir sīkas daļiņas – miljons reižu mazākas par smilšu graudu. Titāna dioksīda nanopigmenti tiek izmantoti kosmētikā kā minerālu (vai fizisks) UV filtrs. Pēc uzklāšanas uz ādas tie atspoguļo un izkliedē UV starus un palīdz aizsargāt ādu pret saules apdegumiem, priekšlaicīgu novecošanu un ādas vēzi.

Titāna dioksīda nanopigmenti: funkcijas
Iedomājieties ap savu ķermeni bruņu apvalku, kas neļauj UV starojumam nokļūt uz ādas. Tagad iztēlojieties, ka šis bruņu apvalks ir izgatavots no neskaitāmiem tik sīkiem vairogiem, ka tie atsevišķi nav redzami (bet vienlaikus no miljoniem vairogu izveidojot gludu, baltu pārklājumu uz ādas). Tā darbojas titāna dioksīda nanopigmenti. Līdzīgi spīdošām bruņām tie atstaro UV starus, pirms tie var sabojāt ādu un ādas šūnu DNS. Tie darbojas kā minerālu UV filtrs, kas palīdz aizsargāt pret tūlītēju iedarbību, piemēram, saules apdegumiem, kā arī no ilgtermiņa apdraudējumiem, piemēram, ādas vēža, palīdzot saglabāt ādas veselību un dabisko skaistumu.

Kā NIVEA izmanto titāna dioksīdu
NIVEA katram attiecīgajam produktam ir izvēlējies labi sabalansētu UV filtru kombināciju, kas pievēršas dažādām lietošanas situācijām un vajadzībām. Tāpēc dažos savos sauļošanās aizsarglīdzekļos NIVEA izmanto titāna dioksīdu kopā ar organiskiem (vai ķīmiskiem) UV filtriem. Tādējādi mēs varam piedāvāt labāko no abām pasaulēm: drošu aizsardzību pret UVA un UVB stariem sauļošanās līdzekļos, kas ir vieglāk uzklājami nekā tikai minerālu UV filtrus saturošie, jūtas labi uz ādas un ir ūdensizturīgi (tomēr pēc iegremdēšanās ūdenī nekad neaizmirstiet to uzklāt atkārtoti!).

Potenciālās problēmas
Dažas patērētāju aizsardzības organizācijas ir vairākkārt apgalvojušas, ka nanomateriāli (kuru daļa ir nanopigmenti) var caur ādu nokļūt ķermenī un izraisīt kaitējumu. Mēs uzskatām, ka visi veselības apsvērumi un iespējamās problēmas ir jāuztver nopietni. Tomēr šie apgalvojumi neattiecas uz titāna dioksīdu, kas ir vienīgais mūsu sauļošanās līdzekļos izmantotais nanopigments. Daudzos vispusīgos pētījumos ir secināts, ka, uzklājot sauļošanās līdzekli, šīs sastāvdaļas neizkļūst cauri ādas barjerai. Neatkarīgas oficiālās iestādes, piemēram, Eiropas Komisijas Patērētāju drošības zinātniskā komiteja (SCCS), Vācijas Federālais riska novērtēšanas institūts un ES programma NANODERM, ir secinājušas, ka kosmētikas nanopigmenti ir nekaitīgi, ja tos uzklāj uz veselas ādas. NANODERM pētījums arī atklāja, ka sīkās daļiņas neiekļūst dziļākajos ādas slāņos. Tādējādi tie neiekļūst ķermenī un neapdraud veselību. Gluži pretēji: tie aizsargā pret ādas šūnu bojājumiem un ādas vēzi. Tāpēc pirms saules iedarbības ir jālieto labi saules aizsarglīdzekļi.


 
 

 

 

Atgriezties

Kas ir parabēni?
Parabēni uztur kosmētikas līdzekļu svaigumu, lai tie būtu droši lietojami, pat ja esat aizmirsis vannas istabā uzlikt vāciņu sejas krēmam vai sauļošanās krēms uz pludmales dvieļa ir krietni sasilis. Bez parabēniem daudzi kosmētikas produkti sabojātos drīz pēc atvēršanas, it īpaši ūdeni saturošie. Parabēni nodrošina ķermeņa losjona, sejas krēma vai cita iecienītā produkta svaigumu tādā pašā līmenī kā pirmās atvēršanas dienā.

Parabēni: funkcijas un drošība
Parabēni ir konservanti. Iedarbojoties pret mikrobiem un sēnītēm, tie nodrošina ilgstošu svaigumu ādas kopšanas līdzekļiem, it īpaši tiem, kas satur daudz ūdens. Parabēnus var izveidot mākslīgi vai atrast dabīgās sastāvdaļās, piemēram, burkānos, gurķos un olīvās. Efektīvie un labi panesamie parabēni tiek izmantoti kosmētikas, sadzīves, zāļu un pārtikas produktu konservēšanai vairāk nekā 80 gadus. Parabēnu intensīvā izpēte turpinās jau desmitiem gadu. Patiesībā tie ir visvairāk pētītie konservanti. Rezultāti: Eiropas Komisija un neatkarīgā ASV novērtēšanas komisija (kosmētisko līdzekļu pārskats / CIR) ir vienisprātis, ka parabēni ir droši.

Kā NIVEA izmanto parabēnus

Pašlaik parabēni ir visdrošākie un saudzīgākie konservanti, kurus mēs varam izmantot. Tomēr mēs pastāvīgi meklējam labākos, efektīvākos un veselīgākos veidus, kā gādāt par mūsu produktu, vides un jūsu drošību. NIVEA izmanto parabēnus tikai aptuveni 20 procentos savu produktu – līdz 80 procentiem produktu nesatur parabēnus. Piemēram, mūsu klasiskā NIVEA krēma eļļainā formula uztur to svaigu bez konservantiem. Arī zīdaiņiem paredzētie produkti nesatur parabēnus. Parabēnus joprojām satur daži sejas krēmi, sauļošanās līdzekļi un ķermeņa losjoni. Šajos produktos iekļautie konservanti gādā par to pastāvīgo lietošanas drošību.

Potenciālās problēmas
Parabēni ir pētīti vairāk nekā jebkurš cits konservants. Secinājums: parabēni ir daudzpusīgi, efektīvi un droši lietojami, izraisa nelielu alerģisku reakciju vai to vispār neizraisa. Daži cilvēki ir pauduši bažas, ka parabēni var uzkrāties ķermenī un ilgtermiņā ietekmēt mūsu hormonus vai vispārējo labsajūtu. Tomēr papildu pētījumi liecina, ka parabēni organismā ātri sadalās. Tāpēc gan Eiropas Komisija, gan Amerikas kosmētikas līdzekļu pārskats pauž secinājumu, ka parabēni neietekmē mūsu veselību.

Arī mūsu NIVEA ekspertu grupa apstiprina, ka parabēni ir droši cilvēkiem, tāpēc mēs tos joprojām izmantojam dažos produktos. Tomēr mēs vēlamies, lai mūsu produkti būtu droši un labi visiem, tostarp cilvēkiem ar parabēna nepanesamību, tāpēc turpinām meklēt citas, tikpat drošas un saudzīgas konservantu iespējas. Mēs esam atraduši vairākas alternatīvas konservantu sistēmas un no tiem izveidojuši produktus cilvēkiem, kuri varētu būt jutīgi pret parabēniem vai vienkārši vēlas iztikt bez parabēnus saturošiem produktiem.


 
 

 

 

Atgriezties

Kas ir PEG savienojumi?
PEG apzīmē polietilēnglikolu. PEG savienojumi ir kosmētikas pasaules universāļi, kas kalpo kā emulgatori, saistvielas, stabilizētāji un mīkstinoši līdzekļi.

PEG savienojumi: funkcijas
PEG savienojumi var vienlaikus veikt vairākas funkcijas. Kā emulgatori tie nodrošina eļļas un ūdens sajaukšanos, veidojot patīkamus, gludus krēmus un losjonus. Tie ļauj parfīma eļļām izšķīst ūdens bāzes produktos. Šampūnos un dušas želejās tie palīdz veidot elastīgas putas. Kā mīkstinoši līdzekļi PEG savienojumi mīkstina un mitrina ādu. Dažiem no šiem “universālajiem kareivjiem” ir arī attīroša ietekme. PEG savienojumus izmanto ne tikai kosmētikas nozarē, bet arī farmācijā un medicīnā.

Kā NIVEA izmanto PEG savienojumus
NIVEA izmanto PEG savienojumus krēmos, losjonos, dušas želejās, šampūnos un vannas esencēs. Tie ne tikai izpilda daudzas funkcijas, bet ir arī ļoti draudzīgi ādai un nav zināms, ka izraisītu alerģiju.

Potenciālās problēmas
Ir izskanējuši apgalvojumi, ka PEG savienojumi caur ādu var iekļūt ķermenī, līdzi ņemot citas, potenciāli kaitīgas sastāvdaļas. Patiesībā ir daudz dažādu PEG savienojumu, un tie nedarbojas vienādi. Daži savienojumi tiešām palielina ādas caurlaidību, un tā tas ir paredzēts, jo tie tiek izmantoti medicīniskās ziedēs. Citi nešķērso ādas barjeru. Tas, vai PEG savienojumi ietekmē ādas caurlaidību, ir atkarīgs arī no to koncentrācijas un citām produkta formulā izmantotajām sastāvdaļām. Uzticīgi ievērojot savu apņemšanos izmantot tikai drošas un nepieciešamas sastāvdaļas, NIVEA ļoti uzmanīgi izvēlas savu produktu savienojumus. Mēs arī saglabājam pietiekami zemu koncentrācijas līmeni, lai gādātu par drošu lietošanu. Katrai jaunai formulai ir plašs testēšanas periods, kurā mēs pārliecināmies, vai tā nav kairinoša, neizraisa alerģiju un nerada citas nevēlamas sekas.


 
 

 

 

Atgriezties

Kas ir silikoni?
Silikoni ir unikāli gludi un šķidri ķīmiskie savienojumi. Kā silikona eļļas tie nodrošina ādas kopšanas līdzekļu patīkamo tekstūru un padara tos viegli uzklājamus.

Silikoni: funkcijas un drošība
Silikoni ir kosmētikas pasaules “izlīdzinātāji”, bez kuriem sejas krēmi un losjoni būtu stingrāki un mazāk patīkami pieskaroties. Izsakoties ķīmiķu valodā, silikoni ir savienojumu grupa, kura satur no silīcija atomiem un skābekļa atomiem izveidotas ķēdes, kas kombinētas ar citiem elementiem. Tie var izturēt ļoti augstu temperatūru, viegli nereaģē ar citām vielām un ir labvēlīgi ādai.
Silikoni ir droši lietojami ar pārtikas produktiem – varbūt jums ir silikona lāpstiņa vai citi no silikona izgatavoti virtuves piederumi. Kosmētikā izmantotie silikoni ir silikona eļļas: dzidri šķidrumi bez aromāta, kas veido losjonu, krēmu un citu produktu gludo, zīdaino tekstūru.

Kā NIVEA izmanto silikonus
NIVEA izmanto apmēram 30 dažādus silikonus, un aptuveni 20 procenti mūsu produktu visā pasaulē satur silikonus (galvenokārt uz ādas atstājamie produkti, piemēram, sejas krēmi un losjoni vai dezodoranti). Kāpēc tik daudz dažādu silikonu? Tādēļ, ka ikkatram no tiem ir specifiska ietekme un mēs rūpējamies, lai tiktu iekļautas tikai tādas sastāvdaļas, kuras sniedz ievērojamu labumu produkta lietošanas pieredzē. Silikona eļļas losjonos un krēmos nodrošina patīkamu līdzekļa uzklāšanu un piešķir ādai zīdaini gludu pieskārienu. Matu kopšanā silikoni novērš statisko lādiņu un sprogošanos, padarot matus mīkstus un elastīgus. Šķidrajos dezodorantos tie gādā, lai aktīvās antiperspirantu sastāvdaļas tiktu vienmērīgi izkliedētas un neveidotos kunkuļi.

Silikoniem ir kāda lieliska īpašība – tie ir ne tikai ļoti daudzpusīgi, bet arī droši un labvēlīgi ādai. Pat vairāk nekā dažas dabiskās eļļas! Kad dabiskās eļļas reaģē ar skābekli, iegūtie produkti var kairināt ādu vai izraisīt alerģijas. Savukārt silikona eļļas reti izraisa alerģiju un tik viegli neoksidējas. Papildus lieliskajai plūstamībai āda kļūst saderīga un ideāli izmantojama kosmētikā. Vai tomēr silikons matu kopšanas līdzekļos nepadara matus smagus? Nav sistemātisku pētījumu, kas parādītu, ka silikoni padara matus smagus. NIVEA matu kopšanas produkti ir viegli izmazgājami un ļauj matiem atmirdzēt visā to krāšņumā.

Potenciālās problēmas
Pastāv apgalvojumi, ka kosmētikas līdzekļu silikona eļļas var kaitēt videi. Silikoni šampūnos, kondicionieros vai citos izskalojamos produktos nonāk kanalizācijā un notekūdeņos. Silikoni ir ļoti stabili un tāpēc viegli nesadalās. Tā kā tie gandrīz nešķīst ūdenī un nav toksiski, varam secināt, ka tie nerada risku videi. Nesen Eiropas Ķīmisko vielu aģentūra cikliskos silikonus ir atzinusi par potenciāli kaitīgiem videi, tomēr citas iestādes, piemēram, ASV un Kanādā, šos cikliskos silikonus uzskata par drošiem. Cikliskos silikonus (proti, D5 un D6) nedrīkst jaukt ar lielāko daļu citu silikonu, kas neietilpst šajā grupā un tiek uzskatīti par videi drošiem, jo tie saskaņā ar pašreizējām zināšanām nav bioakumulatīvi un toksiski dzīvajiem organismiem.

Mēs rūpīgi uzraugām turpmāku normatīvo aktu attīstību, kā arī ciklisko silikonu zinātniskos pētījumus, lai pārskatītu un sagatavotu pasākumus mūsu produktu nepārtrauktai pilnveidošanai un vislabākā iespējamā snieguma nodrošināšanai patērētājam un videi.


 
 

 

 

Atgriezties

Paraksts

almond-nuts-closeup

Kas ir saldo mandeļu eļļa?
Saldo mandeļu eļļa tiek auksti presēta no nogatavojušos mandeļu kodoliem – mandeļu koka saldajiem, mizotajiem augļiem – un pēc tam rafinēta. Zeltainā eļļa ar maigu, saldu riekstu aromātu tiek izmantota medicīnā un ādas kopšanā jau daudzus gadsimtus.

Kāpēc saldo mandeļu eļļa ir tik īpaša?
Mandeles ir ne tikai garšīgas, barojošas un ļoti veselīgas uzkodas – no tām izspiesto eļļu labi panes visi ādas tipi, it īpaši sausa un jutīga āda. Tām ir augsts nepiesātināto taukskābju saturs (90 procenti). Turklāt eļļa satur 20-30 procentus linolskābes – vielas, kas dabiski rodas cilvēka ādā. Seno ķīniešu, grieķu, persiešu un ajūrvēdas medicīnas skolās tika izmantotas saldo mandeļu eļļas.

Kā NIVEA izmanto saldo mandeļu eļļu
NIVEA izmanto auksti spiestu, rafinētu saldo mandeļu eļļu plašā ādas kopšanas līdzekļu klāstā. Visa mūsu mandeļu eļļa ir iegūta dabiski un visaugstākajā kvalitātē. No 1000 kilogramiem nomizotu mandeļu kodolu mēs iegūstam apmēram 400 litrus saldo mandeļu eļļas. No kodoliem paliek mandeļu klijas, ko izmanto sejas un ķermeņa pīlingos un maskās.


 
 

 

 

Atgriezties
white-powder-close-up

Kas ir kreatīns?
Kreatīns ir organisks savienojums, kas veidojas aknās, nierēs un aizkuņģa dziedzerī. Tam ir galvenā loma orgānu enerģijas apgādē, kur tas darbojas kā akumulators, kas piesaista, transportē un izdala enerģiju.

Kāpēc kreatīns ir tik īpašs?
Ādā dabiski sastopamais kreatīns darbojas kā enerģijas rezervuārs.

Novecojot ķermeņa kreatīna ražošana palēninās. NIVEA var pierādīt, ka kreatīns no mūsu produktu sastāviem viegli nonāk ādā, un tādējādi var palīdzēt uzturēt augstāku pašā ādā esošo kreatīna līmeni.

Kā NIVEA lieto kreatīnu
NIVEA izmanto kreatīnu kombinācijā ar citām sastāvdaļām, piemēram, koenzīmu Q10 no mūsu Q10 Plus klāsta, kā arī citos produktos, kad vien ādas stāvoklim ir nepieciešams šāda veida enerģijas avots.

Atgriezties

Funkcijas

AKTĪVĀS SASTĀVDAĻAS
NIVEA SUN produktos tiek izmantotas vairākas aktīvās sastāvdaļas. Piemēram, pantenols ir B vitamīns, ko organisms nespēj ražot pats, un ir zināms, ka tas atbalsta ādas atjaunošanos un uzlabo tās mitrināšanu.

KRĀSU PIGMENTI
Daži NIVEA Sun Kids produkti satur krāsvielas, lai sauļošanās līdzekļa uzklāšana līdzinātos rotaļai un bērni jau kopš agrīna vecuma savienotu aizsardzību pret sauli ar jautrību.

MĪKSTINOŠIE LĪDZEKĻI

Mīkstinošie līdzekļi, piemēram, butilēnglikola dikaprilāts / dikarāts vai dibutila adipāts, ir eļļas vai eļļas derivāti, ko izmanto maigas un gludas ādas sajūtas saglabāšanai.

EMULGATORI
NIVEA Sun produktos tiek izmantoti emulgatori, piemēram, nātrija stearoilglutamāts, lai mazas eļļas pilītes izkliedētu ūdenī – tāpat kā pienu ledusskapī – un iegūtu produktu, kas ir patīkami uzklājams uz ādas.

SLĀŅA VEIDOTĀJI
Slāņa veidotājus, piemēram, VP/heksadecena kopolimēru, izmanto, lai nodrošinātu to, ka sauļošanās līdzeklis uz ādas izveido nepārtrauktu ūdensnecaurlaidīgu slāni, kas ir kritiski svarīgi produktiem ar īpaši ūdensnecaurlaidīgu UVA un UVB aizsardzību.

SMARŽVIELAS
Smaržvielas lieto, lai izveidotu NIVEA ikonisko un iecienīto aromātu, kas liek atcerēties skaistas un saulainas pludmalē pavadītās dienas emocijas.

MITRINĀTĀJI / ŠĶĪDINĀTĀJI
Mitrinātāji, piemēram, glicerīns, ir sastāvdaļas, ar kurām kosmētikas līdzekļos tiek kavēts mitruma zudums. Šķīdinātāji ir šķidrumi, ko izmanto formulas cieto komponentu izšķīdināšanai.

Atgriezties
cream-jar-closeup

Kas ir Eucerit?
Savā ziņā Eucerit ir mūsdienu kosmētikas un visa NIVEA zīmola pamats. Vairāk nekā pirms gadsimta atklātais emulgators kļuva par mūsu ikoniskā NIVEA Creme galveno sastāvdaļu. Eucerit ļauj sajaukt kosmētikas produktu eļļainās un ūdeņainās daļas, darbojoties kā saikne starp eļļainajām un ūdeņainajām sastāvdaļām. Eucerit ir viela, kas dabiski iegūta no vilnas vaska.

Kāpēc Eucerit ir tik īpašs?
Vairums kosmētikas līdzekļu sastāv no taukainām un ūdeņainām daļām. Viens no kosmētikas pasaules lielākajiem izaicinājumiem ir to sapludināšana gludā, krēmīgā un stabilā tekstūrā. Daudzi agrīnie emulgatori satur kopā eļļu un ūdeni tik ilgi, kamēr temperatūra nemainās. Tāpēc Eucerit atklāšana bija pagrieziena punkts ādas kopšanas attīstībā. No attīrītiem vilnas taukiem izgatavotais Eucerit (“skaistais vasks”) gādā par emulsiju stabilitāti pat ekstrēmos klimata apstākļos.

Kā NIVEA lieto Eucerit
NIVEA Eucerit ir divtik īpašs. Tas ir ne tikai efektīvs emulgators, bet arī mūsu ikoniskā NIVEA Creme galvenā sastāvdaļa. Faktiski tieši Eucerit atklāšana XX gadsimta sākumā ļāva NIVEA Creme izgudrotājiem Oskaram Troplovicam, Dr. Paulam Gersonam Unnam un Izakam Lifšucam izveidot savu sniegbalto, drošo krēmu. Jaunais produkts radīja revolūciju kosmētikas pasaulē. NIVEA Creme bija sasniegums pirms vairāk nekā 100 gadiem un joprojām ir kā ikona. Tas nodrošina efektīvu ādas kopšanu un sargā ādu no izžūšanas. Īpaši labi panesamais NIVEA Creme ir piemērots visiem ādas tipiem, pat jutīgai ādai. NIVEA Creme kā vienu no pirmajiem krēmiem, kas iztur augstu un zemu temperatūru, varēja sākt piegādāt visā pasaulē. Tas guva panākumus un izvirzīja NIVEA pirmajā vietā pasaulē starp ādas kopšanas zīmoliem*.

* Avots: Euromonitor International Limited; NIVEA by umbrella brand name in the categories Body Care, Face Care and Hand Care; in retail value terms, 2018

Atgriezties
nivea-q10

Kas ir Q10?
Koenzīms Q10 ir molekula, ko ražo mūsu ķermenis. Tas ir svarīgs mūsu šūnu enerģijas metabolismam. Kā enerģijas vairotājs tas palīdz šūnām augt, saglabāt veselību un reģenerēties. Q10 ir arī spēcīgs antioksidants, kas cīnās pret brīvajiem radikāļiem – ļoti reaktīvām molekulām, kas bojā šūnas daudzos līmeņos, tostarp šūnu DNS, olbaltumvielas un lipīdus.

Kāpēc Q10 ir tik īpašs?
Q10 ir ķermeņa enerģijas pastiprinātājs. Ar šī koenzīma palīdzību tiek ģenerēta lielākā daļa mūsu ķermeņa enerģijas. Q10 ir īpaši svarīgs orgāniem, kam nepieciešams daudz enerģijas, tostarp mūsu ādai, kas ir cilvēka ķermeņa lielākais orgāns. Veselīga, jauna āda atjaunojas pastāvīgi un vieglāk nekā vecāka, kurai, lai atjaunotos, ir nepieciešams Q10.

Ādai novecojot, Q10 līmenis ādas šūnās strauji samazinās. Q10 līmeni pazemina arī citi faktori, tostarp stress, dažas zāles un UV starojums. Labs Q10 avots ir pārtika, piemēram, gaļa, olas, zivis, rieksti, kartupeļi, brokoļi un spināti. Var pierādīt, ka ādas Q10 bāzi papildina tādu piemērotu kosmētisko līdzekļu lokāla uzklāšana, kas satur pašas ādas koenzīmu Q10. Tas atbalsta ādas šūnu enerģijas metabolismu un samazina brīvo radikāļu skaitu.

Kā NIVEA lieto Q10
NIVEA ir bijis Q10 pētījumu priekšplānā desmitiem gadu. Pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados mēs pirmie ieviesām Q10 ādas kopšanu masveida tirgū un kopš tā laika arvien attīstām šo formulu. Mūsu Q10 produkti satur augstas kvalitātes Q10, un mēs gādājam par tā vieglo pieejamību ādai ar savām izstrādātajām formulām. Mēs pastāvīgi veicam plašus pētījumus, lai pilnveidotu savus Q10 produktus, pievienojot saderīgas partneru sastāvdaļas, piemēram, kreatīnu vai spēcīgo antioksidantu C vitamīnu, atkarībā no ādas stāvokļa, kam produkts ir paredzēts.

Atgriezties

NEITRALIZĒJOŠIE LĪDZEKĻI
Neitralizējošos līdzekļus, piemēram, nātrija hidroksīdu vai citronskābi, izmanto mūsu formulu pH vērtības pielāgošanai.

PŪDERI
Pūderi, piemēram, dicietes fosfāts vai silīcijs, palīdz absorbēt eļļu uz ādas, kas rada patīkamu ādas sajūtu.

KONSERVANTI
Konservanti novērš vai kavē mikrobu augšanu, tādējādi pasargājot saules aizsarglīdzekļus no sabojāšanās.

PROPELENTI
Propelenti, piemēram, butāns, izobutāns un propāns, palīdz izdalīt formulu no komplekta.

REOLOĢISKIE MODIFICĒTĀJI
Reoloģiskos modificētājus, piemēram, mikrokristālisko celulozi vai ksantāna sveķus, izmanto, lai mainītu emulsijas viskozitāti un ļautu mums izveidot dažādu veidu formulas, piemēram, losjonus un aerosolus.

STABILIZĒTĀJI
Stabilizētāji palīdz uzturēt citu sauļošanās līdzekļa sastāvdaļu funkcijas un aktivitātes.

UV FILTRI
Pateicoties UV filtriem, sauļošanās līdzeklis aizsargā ādu pret kaitīgo UV starojumu. Minerālu UV filtri, piemēram, titāna dioksīds, atstaro saules starus, bet organiskie UV filtri, piemēram, metoksidibenzilmetāns (organiskā UVA filtrs) un fenilbenzimidazola sulfoskābe (organiskais UVB filtrs), tos absorbē.

Atgriezties