Vai jums ir jautājumi par sejas kopšanu?

1. Kāpēc ir tik svarīgi mitrināt sejas ādu?

Ūdenim ir liela nozīme, lai āda izskatītos veselīga. Ādas raga slānis satur 10 līdz 30 % ūdens, bet dziļākie slāņi – vēl vairāk. Āda, kuras mitruma līmenis ir optimāls, ir veselīga un gluda, tās aizsargbarjera nav bojāta. Nepietiekama mitruma dēļ āda var kļūt raupja un blāva. Sausa āda turklāt zaudē elastību, un tajā var rasties sīkas mikroplaisiņas, kas novājina ādas aizsargbarjeru. Tāpēc mitrināšana veselīgam, līdzsvarotam ādas izskatam ir ļoti svarīga. NIVEA sejas kopšanas līdzekļi parūpēsies par jūsu ādas mitrināšanu un barošanu.

2. Kā vislabāk kopt sausu sejas ādu? 

Labākais veids, kā rūpēties par sausu ādu, ir nodrošināt līdzsvaru starp maigu attīrīšanu, mitrināšanu un barošanu. NIVEA kosmētiskie līdzekļi sausai ādai ir īpaši izstrādāti šādām vajadzībām. Uz līdzekļa ir norādīti ieteikumi attiecībā uz ādas tipu. NIVEA attīrošie līdzekļi sausai ādai saudzīgi un rūpīgi neņem dekoratīvo kosmētiku un netīrumus. Tai pat laikā tie ir maigi, neizjaucot ādas mitruma līdzsvaru. NIVEA kopjošie līdzekļi nodrošina ādai intensīvu mitrināšanu un tai nepieciešamos lipīdus. Tie stiprina ādas dabīgo aizsargbarjeru un palīdz novērst ūdens zudumu. Turklāt tie pabaro ādu, un sejas āda izskatās gluda un veselīga. NIVEA piedāvā īpašus produktus sausai ādai, piemēram, barojošu dienas krēmu NIVEA Nourishing Day Care, lutinošu attīrošo pieniņu NIVEA Indulging Cleansing Milk vai maigu attīrošo krēmu NIVEA Gentle Cleansing Cream.

3. Kādi faktori var izraisīt sejas ādas sausumu?

Ādas raga slāni (lat. – Stratum corneum) sedz hidrolipīdu kārtiņa.  Kopā tie veido aizsargbarjeru, kas aizsargā ādu pret baktēriju infekcijām, kā arī uztur ādas mitruma līdzsvaru. Aizsargbarjeras bojājumi var izraisīt dehidratāciju. Ādas sausumu var izraisīt gan ārēji, gan iekšēji faktori. Ārējie faktori ir, piemēram, vējš, gaiss telpās ar centrālo apkuri, zems gaisa mitrums, augsta un zema temperatūra un ultravioletais starojums. Ievērojama loma ir arī jūsu personīgajiem ieradumiem, piemēram, agresīvu attīrošo līdzekļu, kā arī dažu medikamentu pārmērīgai lietošanai, stresam, nepietiekamai šķidrumu uzņemšanai un noteiktiem diētas paradumiem. Turklāt sausas ādas cēloņi var būt tādi iekšēji faktori kā hormonālās darbības traucējumi, slimības vai ādas novecošanās.

4. Kāpēc jālieto īpaši attīroši līdzekļi sejai?

Attīrīšana ir pirmais solis jūsu ādas dabiskā skaistuma un veselīgā izskata saglabāšanā. NIVEA attīrošie līdzekļi sejai maigi, bet rūpīgi noņem dekoratīvo kosmētiku, sebumu un netīrumus, nesausinot ādu un nebojājot ādas skābo aizsargslāni. Tiek ņemtas vērā arī atšķirīgu ādas tipu raksturīgās īpašības. Āda tiek optimāli sagatavota turpmākajām kopšanas procedūrām.

5. Ko darīt, ja ādai ir lielas poras?

Pirmais solis būtu ādas attīrīšana katru dienu, lai noņemtu lieko sebumu, izmantojot noskalojamos līdzekļus, kam seko sejas toniks atbilstoši ādas tipam. Papildus, 1–2 reizes nedēļā varētu lietot dziļi attīrošo sejas masku vai sejas skrubi. Runājot par NIVEA sejas kopšanas līdzekļiem, ieteicams lietot vieglus mitrinošos līdzekļus.

6. Cik bieži vajadzētu lietot ādas pīlinga līdzekli?

Normālai un kombinētai ādai vai ādai ar tendenci uz izsitumiem sejas skrubi varētu lietot 1–2 reizes nedēļā, lai pastiprinātu sejas attīrošo līdzekļu iedarbību. Izmantojot NIVEA pīlinga līdzekli, sebums un netīrumi tiek nomazgāti maigi, bet rūpīgi, un mirušās šūnas no ādas virskārtas tiek noņemtas ar vieglas mehāniskas iedarbības starpniecību. NIVEA piedāvā īpašus pīlinga līdzekļus, piemēram, poras samazinošo skrubi NIVEA Skin Refining Scrub vai attīrošo līdzekli pret izsitumiem NIVEA Anti-Blemish 3-in-1 Cleanser. Cilvēkiem ar jutīgu ādu nevajadzētu veikt pīlingu pārāk bieži un būtu jāpārliecinās, vai attiecīgais līdzeklis ir piemērots jutīgam ādas tipam.

7.  Ko dod tonika lietošana papildus sejas tīrītāja lietošanai?

Attīrošie līdzekļi maigi, bet rūpīgi noņem no ādas dekoratīvo kosmētiku, sebumu un netīrumus. Jaunais micelārais ūdens turklāt maigi noņem ūdenī šķīstošu skropstu tušu. Toniks palīdz attīrīt sejas ādu vēl vairāk. Tas noņem atlikumus, atsvaidzina ādu un mitrina to. NIVEA tonikam sausai vai jutīgai ādai ir nomierinošas īpašības, savukārt ūdens efekta tonikam kombinētai ādai NIVEA Aqua Effect Toner ir matējoša iedarbība. Tas dziļi attīra ādu un sniedz ādai brīnišķīgu svaiguma sajūtu.

8. Kāds ir ieguvums, ja acu ādai lieto īpašu acu ādas kopšanas līdzekli?
Āda rajonā ap acīm ir īpaša, salīdzinot ar citām sejas vietām. Āda ap acīm un zem tās ir ļoti plāna, un tur ir mazāk zemādas taukaudu. Tā ir ļoti jutīga un reaģē uz izmaiņām organismā, jo sevišķi saistībā ar ūdens saglabāšanu un sadalījumu. Šā jutīguma dēļ šādu organisma izmaiņu sekas vispirms var redzēt rajonā ap acīm, piemēram, kā tumšus lokus vai sīkas krunciņas. NIVEA acu kopšanas līdzekļi, piemēram, NIVEA Q10 pretgrumbu acu krēms, ir ļoti maigi un nesatur smaržvielas, palīdzot samazināt grumbas un tumšos lokus zem acīm un piešķirot ādai gludāku un mirdzošāku izskatu.

9. Kāpēc vakarā jālieto īpašs nakts krēms?

Vakarā un nakts laikā, kad āda ir atslābinātāka, paātrinās šūnu dalīšanas process un, līdz ar to, arī ādas reģenerācija. Šā iemesla dēļ ir ļoti svarīgi, lai uz nakti lietojamie līdzekļi veicinātu reģenerācijas procesu, kā arī nodrošinātu mitrināšanu un kopšanu. Tāpēc vajadzētu izmantot izdevību un sniegt ādai īpaši pielāgotus krēmus. Papildus tam, ka uz nakti lietojamiem līdzekļiem ir lielāka reģenerējošā iedarbība, arī to sastāvs atšķiras no sastāva, kas ir pa dienu lietojamiem līdzekļiem, proti, tie neaizsargā pret UV staru iedarbību, jo pa nakti tas nav nepieciešams.

10. Kāpēc mana āda priekšlaicīgi noveco?

Ir vairāki cēloņi, kas izraisa priekšlaicīgu ādas novecošanos. Vissvarīgākais faktors ir saules UV starojums, bet priekšlaicīgu novecošanos var izraisīt arī tādi ārēji faktori neveselīgs dzīvesveids vai psiholoģiskais stress. Šie faktori izraisa pastiprinātu brīvo radikāļu veidošanos ādā, un tie arī ir galvenie priekšlaicīgas novecošanās izraisītāji.  NIVEA piedāvā īpašus sejas kopšanas līdzekļus, kas satur saules aizsargfaktoru SPF, piemēram, NIVEA mitrinošo dienas krēmu ar SPF 15 vai Q10 pretgrumbu dienas krēmu ar SPF 15 vai SPF 30.

11. Vai dienas krēmam vajadzētu aizsargāt pret saules iedarbību?

 Galvenais priekšlaicīgas novecošanās cēlonis ir saules UV staru iedarbība. Tāpēc NIVEA sejas kopšanas līdzekļi, kas satur UV filtrus, palīdz samazināt UV staru iedarbību uz sejas ādu. Kopumā galvenais mitrinošo līdzekļu mērķis ir palielināt mitruma saturu ādā, lai āda izskatītos svaigāka un atslābinātāka. Mitrinošie līdzekļi, kas satur UV filtrus, papildus aizsargā ādu pret UVA/UVB staru iedarbību. Tā kā dažādiem NIVEA sejas kopšanas līdzekļiem ir atšķirīgs saules aizsardzības līmenis, vienmēr apskatiet iepakojumu, lai uzzinātu izvēlētā līdzekļa SPF skaitli. NIVEA sejas kopšanas līdzekļi, kas satur SPF, piemēram, NIVEA mitrinošais dienas krēms ar SPF 15, aizsargā ādu pret saules iedarbību dienas laikā. Gadījumos, kad jums ir nepieciešami speciālie saules aizsarglīdzekļi, piemēram, dodoties sauļoties vai peldēties intensīvā saulē, jums noderēs mūsu īpaši izstrādātie NIVEA saules aizsarglīdzekļi.

12. Vai ir nepieciešams vasarā un ziemā lietot atšķirīgus ādas kopšanas līdzekļus?

Sejas ādas stāvoklis var mainīties atkarībā no gadalaika. Ziemā āda parasti ir sausāka, salīdzinot ar vasaru.  Kaut arī ādas tips dažādos gadalaikos var atšķirties, šīs izmaiņas var būt gan nenozīmīgas, gan izteiktas.  Ja esat atradis(-usi) tādu ādas kopšanas līdzekļu sēriju, kas nodrošina optimālas rūpes par jūsu ādu visa gada garumā, tad nav vajadzības lietot citu sēriju. Tomēr, ja jūs jūtat, ka ziemā jūsu āda netiek pienācīgi kopta vai ka tai pietrūkst mitruma, jūs varētu pamēģināt barojošāku un mitrinošāku līdzekli, piemēram, NIVEA mitrinošo dienas krēmu vai NIVEA barojošo dienas krēmu.

13.  Ko nozīmē – „līdzeklis nav komedogēns”?

Līdzeklis nav komedogēns, ja ir pierādīts, ka tas nenosprosto poras, kuras varētu attīstīties par komedoniem. Melno piņņu rašanos var izraisīt daudzi faktori. Viens no potenciālajiem faktoriem ir pārmērīgs sebuma daudzums, kas izraisa tauku dziedzeru nosprostošanos un tādējādi stimulē melno piņņu rašanos. Nekomedogēni attīrošie un kopjošie līdzekļi ir īpaši paredzēti ādai ar tieksmi uz izsitumiem (galvenokārt taukainai un kombinētai ādai).


Vai jums ir vēl kādi jautājumi?

Lūdzu, sazinieties ar mums, izmantojot mūsu tiešsaistes saziņas veidlapu.