Padomi mazuļu ādas tīrīšanai

Mazuļa tīrīšana un vannošana ir ļoti svarīga bērna kopšanas daļa. Ja rīkosieties rūpīgi, bet maigi, tad šis process būs patīkam gan jums, gan bērnam.

Mazuļu kopšana: vannošanās ir ļoti svarīga

Mazulīša vannošana ir jauks brīdis, kad sniegt savam bērniņam visu nepieciešamo kopšanu.

Cik ilgi būtu jāvanno mazulītis?

Ir ieteicams atlikt pirmo vannošanās reizi, līdz ir nokritusi bērniņa nabassaite. Ūdens temperatūrai būtu jābūt aptuveni 37°C. Ja jūsu mazulītim patīk vannošanās, tad paildziniet šo laiku vēl par 5 minūtēm. Tomēr vannošanās nedrīkst būt pārliecīgi ilga, jo tā tiek sausināta mazuļa āda.

Padomi, kā pareizi vannot mazuli

  • Pirms ievietojat ūdenī bērnu, pārbaudiet ūdens temperatūru ar plaukstas locītavu vai elkoni. 
  • Nekad pat uz sekundi neatstājiet mazulīti vienu pašu ūdenī!
  • Nosusināšanai izmantojiet maigu dvieli – jūsu mazulītim patiks, ja dvielis būs iepriekš sasildīts.
  • Iepriekš sagatavojiet tīru apģērbu vai pidžamu, lai jūsu mazulītis nesaltu.

Vai mazuli ir nepieciešams vannot katru dienu?

Mazuli nav nepieciešams vannot katru dienu, neskatoties uz to, ka populārs ir tieši pretējs viedoklis. Pilnīgi pietiek ar divām vai trīs reizēm nedēļā, lai jūsu mazais būtu tīrs un smaržīgs, ja vien jūs rūpīgi maināt autiņbiksītes un notīrāt mazulīti pēc barošanas.

Mitrinoša līdzekļa lietošana pēc vannošanās – kāpēc tas ir tik svarīgi?

Mazuļa āda ir vismaigākā tieši pēc vannošanās. Tas ir arī labākais brīdis, kad uzklāt mitrinošu līdzekli, jo tad āda var maksimāli uzsūkt mitrumu. Tas ir īpaši svarīgi tad, ja esat ievērojuši, ka jūsu mazuļa āda ir sausa vai ka viņam/viņai ir, piemēram, ekzēma. Kāpēc gan neiemasēt mazuļa ādā nedaudz zīdaiņu eļļas papildus ādas mitrināšanai? Masāža uzlabo psiholoģisko saikni starp māmiņu un bērnu, un tai ir lieliska ietekme uz ādu.

Izvēlieties losjonu, kas paredzēts tieši mazuļu jutīgajai ādai, piemēram, mazuļu losjona pieniņu jutīgai ādai *NIVEA Baby Pure and Sensitive Milk Lotion*. Šis intensīvi mitrinošais kosmētiskais līdzeklis satur šī sviestu, bet nesatur parabēnus, spirtu un krāsvielas, tāpēc jūs varat būt droši, ka jūsu mazuļa āda ir „labās rokās”. Ādas mitrināšana nav jāveic tikai vakarā pēc vannošanās; uzklājot krēmu no rīta, jūs varat labi sagatavot savu bērnu rotaļām ārā vai kādām citām plānotajām aktivitātēm.

Mazulītim laiks iet vannā!

Došanās vanniņā veido īpašu saikni starp māmiņu un bērnu. Bieži tas notiek dienas beigās, un tas ir lielisks veids, kā kopā atslābināties un izbaudīt patīkamus mirkļus. Tas turklāt ir labākais brīdis, kad rūpīgi nomazgāt mazulīti no galvas līdz kājām un kopt bērniņa ādu.

Izvēloties mazuļu kopšanas kosmētiskos līdzekļus internetā, ir jāpatur prātā dažas lietas. Mazuļu āda ir daudz jutīgāka par pieaugušu cilvēku ādu, un ir svarīgi izvēlēties tādus kosmētiskos līdzekļus, kas neizraisa kairinājumu. Mazuļu mazgāšanās losjons jutīgai ādai *NIVEA Baby Pure & Sensitive Wash Lotion* ir īpaši izstrādāts mazuļu jutīgajai ādai. Pašās pirmajās dienās ir ieteicams mazgāšanās losjona vietā lietot dažas pilītes zīdaiņu eļļas.


Mazuļu kopšana: kā mazo uzturēt tīru

Rūpējoties par savu mazulīti, ir svarīgi neaizmirst par tādām vietām kā nadziņi, deguntiņš un plakstiņi.

5 zonas, par kurām mēdzam aizmirst

  • nabiņa,
  • aiz austiņām,
  • roku un kāju pirkstu starpas,
  • pēdiņas un papēži,
  • elkoņi un ceļgali.

Cik daudz dod tas, ja dupsis ir tīrs!

Ja jūs vannojat savu mazuli tikai ik pēc dažām dienām, tad ir ļoti svarīgi, lai viņa/viņas dupsis būtu tīrs starp autiņbiksīšu nomainīšanas reizēm. Ja mazulim ir apsārtis dibens vai iekaisusi āda, izmēģiniet ziedi mazuļa dupsītim *NIVEA Baby Bottom Ointment*,

Pareiza nosusināšana

Mazuļi pēc vannošanās ātri zaudē siltumu, tāpēc ir svarīgi ietīt savu mazo maigā un, ja iespējams, iepriekš uzsildītā dvielī. Ar viegliem pieskārieniem nosusiniet mazuli, lai nekairinātu mazuļa jutīgo ādu. Pārliecinieties, ka visas ādas krokas ir pilnībā sausas.

Nadziņu tīrīšana

Aiz mazuļu nadziņiem var uzkrāties pārsteidzoši daudz netīrumu, tādēļ jārūpējas, lai tie būtu tīri. Iemērciet maigu zobu suku siltā ūdenī un pamēģiniet ar to notīrīt netīrumus aiz nadziņiem. Regulāri apgrieziet nadziņus, lai zem tiem neuzkrātos netīrumi.